Można się zaskoczyć!

Spędziliśmy cały dzień z polskimi europosłami. Tak żyją w Brukseli

Karol Karski (57 l.) na frytkach belgijskich, Elżbieta Rafalska (68 l.) oprowadzająca nas po europarlamencie i Beata Kempa (57 l.) dbająca o rośliny w swoim biurze w Brukseli! - tak polscy europosłowie żyją w stolicy Belgii!

„Super Express” odwiedził kilku europarlamentarzystów w Brukseli. Sprawdziliśmy, jak pracują, jakie mają biura, jakie mają ulubione miejsca w Brukseli. Musimy przyznać, że polscy europosłowie z którymi rozmawialiśmy, czują się tam, jak ryby w wodzie!

I tak, Karol Karski zaprowadził nas na rynek niedaleko Parlamentu Europejskiego, aby pokazać nam budkę z najlepszymi frytkami belgijskimi. - Te akurat nie wyszły za bardzo, ale właśnie tu są jedne z najlepszych frytek – mówi nam Karski.

Z kolei Elżbieta Rafalska oprowadziła nas po europarlamencie i pokazała najciekawsze miejsca. - Z początku ciężko tu było się połapać, chodząc po korytarzach w PE, ale z czasem się wyrobiłam – śmieje się Rafalska.

A Beata Kempa, która zaprosiła nas do swojego biura w PE, wyznała, że uwielbia rośliny i kwiaty w swoim biurze. - Często je podlewam, są piękne! - kwituje Beata Kempa. 

QUIZ Wiesz, jakie wykształcenie mają polscy politycy? To nie takie oczywiste!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: kim z wykształcenia jest były prezydent Lech Wałęsa?
Express Biedrzyckiej - dr Anna MATERSKA-SOSNOWSKA