„Solidarność” zapowiada: Nie pozwolimy na handel w niedziele!

2020-05-16 5:52
Solidarność_flagi
Autor: Andrzej Bęben

Kryzys mocno daje się we znaki przedsiębiorcom. Organizacje, zrzeszające handlowców nawołują więc do otwarcia sklepów w niedziele. Jak informowaliśmy, głosów za tą opcją nie brak nawet w sam obozie władzy. Ale pomysłowi powrotu do niedzielnego handlu stanowczo sprzeciwia się „Solidarność”. - Zabranie wolnych niedziel byłoby jak odebranie rodzinom 500 plus – przekonują związkowcy.

- Według mnie powinniśmy wprowadzić trzy niedziele handlowe w miesiącu. Na przykład do końca tego roku – powiedział „Super Expressowi” poseł klubu PiS Andrzej Sośnierz (69 l.), podkreślając, że „gospodarka musi ruszyć”. O zezwolenie na niedzielny handel proszą też choćby galerie handlowe. „Wnosimy jako wynajmujący w ramach porozumienia z najemcami o umożliwienie otwarcia obiektów handlowych w niedziele, co jest niezbędne dla odbudowy obrotów tradycyjnego handlu” - tak brzmi żelazny postulat Polskiej Rady Centrów Handlowych. Jak pokazywały ostatnie badanie, także sami Polacy chcą w kryzysie robić zakupy w ostatnie dni tygodnia.

Ale „Solidarność”, która stoi za obecnymi restrykcjami, nawet nie chce o tym słyszeć. - Nie możemy zgodzić się na to, żeby cały koszt kryzysu znowu został zrzucony wyłącznie na barki pracowników – przekonuje nas przewodniczący sekcji handlowej „S” Alfred Bujara (59 l.). - Przez przywrócenie niedzieli handlowych nie wzrośnie sprzedaż (…) W galeriach handlowych ruch jest niewielki nie dlatego, że ludzie nie mają czasu chodzić na zakupy w tygodniu, ale dlatego, że po prostu nadal boją się epidemii. Otwarcie sklepów w niedziele niczego tutaj nie zmieni – twierdzi stanowczo.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Express Biedrzyckiej - Gość: Michał Dworczyk: Jest mi żal Małgorzaty Kidawy-Błońskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE