Jerzy Urban

i

Autor: Adam Nocoń/SUPER EXPRESS Jerzy Urban

Padły mocne słowa

Śmierć Jerzego Urbana. Kolega po fachu wydał o nim opinie. "Obrzydliwy człowiek!"

2022-10-03 18:09

Śmierć Jerzego Urbana wywołała falę komentarzy. Część ekspertów oceniło działalność śp. Urbana jednoznacznie. Inni uznali, że tej postaci jednoznacznie ocenić się nie da. W rozmowie z "SE" publicysta Łukasz Warzecha ocenia działalność Jerzego Urbana. Nie obyło się bez szorstkich słów.

Śmierć Jerzego Urbana. Warzecha komentuje "Obrzydliwy człowiek"

Postać Jerzego Urbana od lat wzbudzała wiele kontrowersji. Dziennikarz miał grono fanów, ale także wielu ludzi nie darzyło go sympatią. W związku ze śmiercią związanego z tytułem "NIE" Jerzego Urbana w sieci zawrzało. Wielu publicystów i dziennikarzy postanowiło podzielić się opinią o Jerzym Urbanie. W rozmowie z "SE" Łukasz Warzecha nie przebierał w słowach.

Obrzydliwy człowiek, który się tym chełpił. Urban to postać obrzydliwa, która swoją obrzydliwość w kilku etapach swojego życia zaznaczyła bardzo mocno. Pierwszym momentem, gdy pokazał swoją twarz, była sytuacja, gdy był rzecznikiem rządu w okresie PRL. Wówczas wykazał się skrajnym cynizmem i uważam, że w tamtym okresie wyglądał na kogoś, kto ma satysfakcję z kłamstw, którymi dzielił się z innymi. Urban powinien przepraszać za swoje wcześniejsze życie, ale on nie tylko nie przeprosił, lecz także chełpił się nim! Nie mam o nim nic dobrego do powiedzenia - przekazał nam publicysta, który nie szczędził gorzkich słów pod adresem kolegi po fachu. 

Kim był Jerzy Urban?

Jerzy Urban urodził się 3 sierpnia 1933 w Łodzi, zm. 3 października 2022. Był dziennikarzem, publicystą, satyrykiem, pisarzem i politykiem.

W latach 1981–1989 Jerzy Urban był rzecznikiem prasowy Rady Ministrów PR. W tym okresie był jednym z głównych autorów propagandy państwowej i cenzury. Od kwietnia do września 1989 minister-członek Rady Ministrów oraz przewodniczący Komitetu do Spraw Radia i Telewizji „Polskie Radio i Telewizja”. Od 1990 do 2022 redaktor naczelny tygodnika „NIE”. 

Nie żyje Jerzy Urban. Zmarł w wieku 89 lat