Grzegorz Braun

i

Autor: PAP/Radek Pietruszka Grzegorz Braun

Skandal w Sejmie! Grzegorz Braun do Niedzielskiego: "Będziesz wisiał"

2021-09-16 16:08

Grzegorz Braun znów dał paskudny popis w Sejmie. Kontrowersyjny poseł Konfederacji wszedł na mównicę, po tym jak wcześniej przemawiał minister zdrowia Adam Niedzielski komentując sytuację w służbie zdrowia i protest medyków. Braun, który nie dość, że przekroczył czas na wystąpienie to schodząc z mównicy rzucił w kierunku Niedzielskiego: "Będziesz pan wisiał".

Skandal w Sejmie! Poseł Grzegorz Braun w okrutny sposób zwrócił się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Polityk wszedł na mównicę, po tym jak chwilę wcześniej głos na temat służby zdrowia zabrał minister zdrowia. Mówi m.in. o tym, jak rozwiązać jej problemy, w tym odnosił się do spraw finansowych. Po nim przemawiali kolejni posłowie, aż w końcu przyszła kolej na Grzegorza Brauna. Polityk zaczął w swoim stylu, od powiedzenia "szczęść Boże', po czy przeszedł do omawiania spraw służby zdrowia. Szybko przeszedł też do ministra zdrowia Niedzielskiego mówiąc, że zajmuje on miejsce "niestety nie w ławie oskarżenia, a w ławie rządowej". Jak mówił, ten "akt oskarżenia" będzie zawierał dane o nadprogramowych zgonach, o tym, jak wzrosły samobójstwa, "są to straty wojenne, a to zbrodniarze wojenni", i wspomniał zbrodnie wojenne.

Zaczął też mówić o tzw. NOP-ach, gdy już skończył się jego czas na wystąpienie i Braun schodził z mównicy, nagle odwrócił się w kierunku Adama Niedzielskiego i rzucił: - "Będziesz pan wisiał!". Tego było już za wiele! - Panie pośle! jak się pan zachowuje?! To jest skandal po prostu! - nie wytrzymała prowadząca obrady Małgorzata Kidawa-Błońska. Po czym ogłosiła przerwę i zapowiedziała, że sprawa Brauna będzie postawiona na prezydium Sejmu: - To wielki skandal! - powiedziała. 

Skandal w Sejmie! Braun do Niedzielskiego: "Będziesz pan wisiał"

Władysław Kosiniak-Kamysz na gorąco odniósł się do sytuacji, który po Braunie pojawił się na mównicy: - Nie wolno tak mówić! To jest groźba karalna! 

W mediach społecznościowych zawrzało: - Poseł Grzegorz Braun z mównicy sejmowej powiedział do ministra zdrowia A. Niedzielskiego: "Będziesz wisiał". Skandaliczne zachowanie Brauna - napisała posłanka Daria Gosek-Popiołek. Franciszek Starczewski dodał: - Grzegorz Braun za zwoje haniebne słowa został wykluczony z obrad Sejmu. Słuszna reakcja pani marszałek @M_K_Blonska Nie może być zgody na chamstwo, ani w Sejmie, ani poza jego murami.

Sonda
Jaką karę powinien dostać Grzegorz Braun?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE