Kulisy porażki Bronisława Komorowskiego z Andrzejem Dudą w wyborach 2015

i

Autor: Wojtek Wilczynski / Forum(2)

Sensacyjne kulisy porażki Bronisława Komorowskiego z Andrzejem Dudą w wyborach prezydenckich. To się nie mieści w głowie

W wyborach prezydenckich 2015 zdecydowanym faworytem był Bronisław Komorowski, który ubiegał się o reelekcję. Niespodziewanie jednak w drugiej turze wyborów musiał uznać wyższość Andrzeja Dudy. Po latach były prezydent w programie "Politycy od kuchni" Kamila Szewczyka i Piotra Lekszyckiego opowiedział o sensacyjnych kulisach porażki w wyborach prezydenckich 2015. Nie mieści się w głowie, że w ten sposób Bronisław Komorowski przegrał z Andrzejem Dudą!

Wydawało się, że zwycięstwo Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich 2015 jest formalnością. Wrażenie to jeszcze się spotęgowało po tym, gdy PiS ogłosiło, że jego kontrkandydatem będzie mało wówczas znany Andrzej Duda. Nawet w partii Jarosława Kaczyńskiego mało kto wierzył w to, że Duda jest w stanie pokonać Komorowskiego. Dla młodego europosła kampania wyborcza miała być okazją do promocji. Rzeczywistość jednak okazała się brutalna dla urzędującego prezydenta.

Wybory prezydenckie 2015. Komorowski przegrywa z Dudą 

Pierwsza tura wyborów prezydenckich 2015 odbyła się 10 maja. Andrzej Duda okazał się wówczas minimalnie lepszy od Bronisława Komorowskiego. Kandydat PiS zdobył 34,76 proc. głosów, a urzędujący prezydent - 33,77 proc. Już wtedy pojawił się potężny sygnał alarmowy dla Komorowskiego. Mimo to ciągle wydawało się, że ma on wielkie szanse uzyskać reelekcję. Kubeł zimnej wody wylał się na jego sztab w drugiej turze wyborów. Skazywany na porażkę Andrzej Duda zdobył 51,55 głosów i został prezydentem RP.  

Jak mieszka Bronisław Komorowski i co mówi o porażce z Andrzejem Dudą? Zobacz program "Politycy od kuchni" z udziałem Bronisława Komorowskiego

Politycy od kuchni - Bronisław Komorowski 2022

Kulisy porażki Komorowskiego z Dudą w wyborach prezydenckich

Bronisław Komorowski w programie "Politycy od kuchni" mówił nie tylko o swoim życiu prywatnym, lecz także o polityce. Były prezydent opowiedział Piotrowi Lekszyckiemu i Kamilowi Szewczykowi o kulisach porażki w wyborach prezydenckich 2015. Trudno w to uwierzyć, ale wygląda na to, że Komorowskiego i jego ludzi pokonała... pewność siebie! - Prawie wszyscy uważali, że mam zwycięstwo w kieszeni i to mnie zgubiło. Ja też tak uważałem - przyznał bez ogródek i wspomniał słowa swojego przyjaciela Adama Michnika, który wypalił, że Bronisław Komorowski Komorowski przegra wybory tylko wtedy, gdy... pijany przejedzie na pasach zakonnice w ciąży. 

W naszej galerii prezentujemy, jak mieszka Bronisław Komorowski w Budzie Ruskiej

Bronisław Komorowski przegrał przez gender i in vitro?!

Kolejną przyczyną porażki Komorowskiego z Dudą miały być niewygodne tematy światopoglądowe, które pojawiły się w trakcie kampanii wyborczej. - Istotnym błędem politycznym było to przekonanie, że ja to wszystko udźwignę, a realna polityka koalicji PO-PSL niestety w znacznej mierze rozbiła mój naturalny elektorat wychylony na prawo od centrum - ocenił po latach Bronisław Komorowski. 

Ten elektorat bardzo źle zareagował na tematy wrzucone w czasie kampanii - problemy genderowe, in vitro... One wywołały agresję liczącej się części episkopatu i Kościoła, co wielu ludzi, którzy mi sprzyjali i mnie cenili, jakoś odsunęło - dodał były prezydent. 

Sonda
Jak oceniasz prezydenturę Bronisława Komorowskiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE