Muller, Morawiecki

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express, Radosław Nawrocki Muller, Morawiecki

Odmówili Morawieckiemu

Rzecznik rządu: PO nie będzie rozmawiać z premierem o imigrantach

2023-07-06 11:00

Platforma Obywatelska nie przyjdzie na czwartkowe (6 lipca) spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim ws. unijnego mechanizmu przymusowej relokacji nielegalnych migrantów - poinformował tuż przed spotkaniem rzecznik rządu Piotr Müller. - Jak rozumiem najprawdopodobniej nie uzyskali oni zgody szefostwa Grupy Webera - skomentował. Lewica i Polska 2050 także zapowiedziały, że się nie pojawią.

Premier Mateusz Morawiecki zaprosił na czwartek na godzinę 11 przedstawicieli wszystkich klubów i kół parlamentarnych na spotkanie ws. relokacji migrantów. - Wierzę, że łączy nas Polska, że potrafimy mówić jednym głosem w Europie. Przymusowy mechanizm relokacji jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa Polski - oświadczył szef rządu. Obecność na spotkaniu potwierdzili przedstawiciele PiS, PSL oraz Konfederacji. Lewica i Polska 2050 poinformowały, że się nie pojawią.

PO nie będzie rozmawiać z premierem o relokacji imigrantów

 Müller w czwartek na porannej konferencji prasowej poinformował, że otrzymał właśnie informacje od klubu Koalicji Obywatelskiej o tym, że Platforma Obywatelska nie przyjdzie na to spotkanie. - Jak rozumiem najprawdopodobniej nie uzyskali oni zgody szefostwa Grupy Webera aby uczestniczyć w takim spotkaniu. Nie ma zgody na to ich niemieckich sojuszników, czy innych przedstawicieli krajów unijnych, aby rozmawiali z polskim premierem - powiedział.

 - Do Platformy Obywatelskiej apelujemy: szanowni państwo, nie zgódźcie się na ten pakiet. Nie możecie podnieść ręki za tym pakietem w Parlamencie Europejskim. Pomóżcie polskim władzom, pomóżcie polskim obywatelom, aby te przepisy nie stały się obowiązującymi przepisami prawa. Chwalicie się o tym jak to dużo macie wpływów w instytucjach unijnych, czas na to, abyście te rzekome wpływy wykorzystali po raz pierwszy, być może, na rzecz interesów naszego kraju - zaapelował.

 Müller zaznaczył, że wszystkie siły polityczne w Polsce powinny jasno oznajmić, że nie godzą się na przymus przywozu osób z krajów pozaunijnych. Dodał, że podczas spotkania ma być wypracowane wspólne stanowisko w tej sprawie.

Morawiecki zwrócił się z apelem do Tuska! Wytknął mu błędy sprzed lat
Sonda
Czy Polska powinna zgodzić się na przyjmowanie nielegalnych imigrantów?