Emeryci

i

Autor: Shutterstock

Polski Ład to nie koniec. Dodatkowe 330 zł dla seniorów! Czy warto iść na emeryturę?

2021-09-15 4:55

Dobre wieści dla osób, które zbliżają się do wieku emerytalnego. Rząd chce zachęcić je do pozostania w pracy, zwalniając w zamian z płacenia podatku. W rezultacie apanaże seniorów wzrosną! Zarabiający przeciętną pensję krajową dostaną dodatkowe 332 zł miesięcznie.

Ogłaszając wiosną zmiany podatkowe w ramach Polskiego Ładu, rząd zapowiedział zerowy PIT dla seniorów, czyli zwolnienie osób w wieku emerytalnym z podatku dochodowego od pensji, o ile pozostaną w pracy, zamiast przechodzić na emeryturę. Ma to być zachętą do późnego przejścia na świadczenie z ZUS.

Krótko pracujesz? Nie będzie emerytury! ZUS chce likwidacji świadczeń

W projektach ustaw Polskiego Ładu zerowego PIT-u dla seniorów zabrakło, ale premier Mateusz Morawiecki (53 l.) potwierdził kilka dni temu, że będzie on wprowadzony. – Dla emerytów, którzy czują się na siłach, chcą dalej pracować, proponujemy pracę bez podatku, ponieważ chcemy, żeby ci, którzy mają doświadczenie, dzielili się tym doświadczeniem, żeby uczyli młodszych, a jednocześnie żeby zarabiali na swój kapitał emerytalny jak najwięcej – zapowiedział szef rządu.

Express Biedrzyckiej - Michał WYpij: PiS to obciach. Szukają pieniędzy w kieszeniach Polaków

Ministerstwo Finansów potwierdza, że zerowy PIT zostanie wprowadzony, ale wydarzy się to później niż Polski Ład. – W 2022 r. stworzymy w tym celu z resortem rodziny osobną ustawę. Wejdzie ona w życie w styczniu 2023 r. – informuje ministerstwo.

Seniorze, uważaj, bo stracisz pieniądze! Zostało niewiele czasu na złożenie wniosku

Na zmianach można będzie sporo zyskać. Jeśli senior dziś otrzymuje przecięte wynagrodzenie (5237 zł brutto), po zwolnieniu z podatku będzie dostawał 332 zł więcej. Jeśli zarabiasz 2800 zł, zyskasz 137 zł. Przy pensji wysokości 4000 zł, zyskasz 233 zł miesięcznie.

Sonda
Planujesz pracować dłużej niż wynosi twój wiek emerytalny?
SB polski lad

i

Autor: GRAFIKA SE Beata Rozpędska SB polski lad
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE