Ryszard Terlecki, Jarosław Kaczyński

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Ryszard Terlecki z pozytywnym tekstem na koronawirusa: Test wykonałem po moim udziale w rannych obradach Sejmu

2021-11-16 15:43

Ryszard Terlecki jest jednym z najważniejszych polityków PiS. 16 listopada podano nieoficjalne informacje, jakoby wicemarszałek Sejmu otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Informację potwierdził w końcu sam Ryszard Terlecki. - Rutynowy test, który wypadł pozytywnie, wykonałem już po moim udziale w rannych obradach Sejmu - napisał na Twitterze Terlecki.

Ryszard Terlecki we wtorek 16 listopada wziął udział w posiedzeniu Sejmu. Na nagraniach z  kamer umieszczonych w Sali plenarnej widać, że wicemarszałek Sejmu zasiadł w ławie w otoczeniu polityków PiS. Obok niego siedział Jarosław Kaczyński. RMF FM nieoficjalnie potwierdziło, że tego samego dnia Ryszard Terlecki otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, a Onet potwierdził tę informację w niezależnych źródłach. Na szczęście politycy, którzy znajdowali się najbliżej wicemarszałka, w tym także prezes PiS, mieli poprawnie założone maseczki. Wyjątek stanowili siedzący dalej posłowie Konfederacji. Na samym początku obrad Sejmu Elżbieta Witek zwróciła się do wszystkich obecnych. – Chciałam państwu przypomnieć, że dzisiaj rano wszyscy posłowie otrzymali smsy informujące o tym, ze obowiązuje bezwzględny nakaz noszenia maseczek na Sali plenarnej w związku z wzrastającą liczbą zakażeń, także wśród pracowników naszego parlamentu – mówiła. Następnie zwróciła się do tych polityków Konfederacji, którzy nie mieli zwolnienia lekarskiego z obowiązku noszenia maseczek, by ci zasłonili nos i usta zgodnie z regulaminem Sejmu. – Nie ma zgody na narażanie cudzego życia i zdrowia – powiedziała.

Po kilku godzinach głos w sprawie zabrał sam Ryszard Terlecki, który napisał na Twitterze: - Posłom opozycji oprócz zdrowia życzę odrobiny oleju w głowie. Rutynowy test, który wypadł pozytywnie, wykonałem już po moim udziale w rannych obradach Sejmu. Jasne, że na salę nie wróciłem. Posłów, którzy kłamią w tej sprawie, nie warto poważnie traktować. 

Sprawdź: Ewa Kopacz może zostać przewodniczącą parlamentu europejskiego. Najnowsze doniesienia

W naszej galerii możesz zobaczyć, jak zmieniał się Ryszard Terlecki.

Sonda
Śledzisz na bieżąco posiedzenia Sejmu?
Prof. Antoni Dudek: Polityka moralnie zniszczyła Terleckiego [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE