Czesław Michniewicz

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Rejterada Sousy. W tle Czesław Michniewicz. "Seta do śniadania"

2022-01-31 5:35

"W Polsce często i dość rytualnie narzeka się na świat polityki jako skłócony, nieudolny, popadający w groteskę. Z tych labiedzeń wyłania się obraz idealnego społeczeństwa, do którego jakimś cudem dospawano polityków, a ci nijak nie pasują do reszty. Oni są be, reszta cacy. Tylko że to nie jest prawdziwy obraz" - napisał Igor Zalewski.

Tacy jak my

W Polsce często i dość rytualnie narzeka się na świat polityki jako skłócony, nieudolny, popadający w groteskę. Z tych labiedzeń wyłania się obraz idealnego społeczeństwa, do którego jakimś cudem dospawano polityków, a ci nijak nie pasują do reszty. Oni są be, reszta cacy. Tylko że to nie jest prawdziwy obraz. Polityka jest pod nieustanną medialną lupą i już choćby to wymusza tam pewne standardy. Tam, gdzie zaglądamy rzadziej, wcale nie jest lepiej. Po prostu mniej o tych zakamarkach rzeczywistości wiemy. Ostatnio nasza uwaga skupiła się na Polskim Związku Piłki Nożnej i procesie wybierania nowego selekcjonera reprezentacji, po niesławnej rejteradzie Paula Sousy. Wydawałoby się, że to dość prosta procedura. Trzeba wybrać tymczasowego trenera, a decyzje ma de facto podjąć jednoosobowo prezesa PZPN. Ponieważ do baraży czasu niewiele, powinno to nastąpić jak najszybciej. Ale zamiast błyskawicznej, autorytatywnej decyzji nastąpił dziwaczny proces, ciągnący się jak guma w gaciach i pełen zwrotów akcji jak z najlepszych wenezuelskich oper mydlanych. Koniec końców mamy podzielone środowisko, poniżonego Adama Nawałkę i dość kontrowersyjnego nowego trenera reprezentacji, który prócz licznych zalet ma też wadę w postaci siedmiuset połączeń telefonicznych z Fryzjerem, demonicznym „ustawiaczem” meczów w polskiej lidze. Jeśli, oczywiście, nowym trenerem zostanie Cezary Michniewicz, bo przy tym trybie selekcji nagły zwrot o 180 stopni za pięć dwunasta jest całkiem możliwy. Wszystko co mogło pójść źle, poszło źle, a efektem prostej decyzji są zgliszcza. Zupełnie jak w jakiejś koalicji rządowej.To nie jest tak, że polityka jest jakimś rakiem trawiącym zdrową tkankę społeczną. Polityka jest emanacją tej tkanki. Politycy są tacy jak my.

WOŚP Opole
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają