Pusty portfel

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Ekonomista nie ma dobrych prognoz

Przez wojnę Polacy biednieją! Wiemy, jak wielu z nasz narzeka na swoje finanse [SONDAŻ SE]

2023-02-24 14:32

Trwająca od roku inwazja Rosji na Ukrainę odbija się na gospodarce wielu państw, także Polski. Aż 58 proc. z nas przyznaje, że wojna negatywnie wpływa się na naszą sytuację finansową – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanego dla „SE”.

Inflacja wynosi prawie 20 procent, a ceny żywności rosną jeszcze bardziej. Wszystko za sprawą wojny w Ukrainie, która wywróciła sytuację ekonomiczną w Europie do góry nogami.

Płace i emerytury nie rosną w kryzysie w takim samym stopniu co koszty utrzymania oraz ceny produktów i usług, więc biedniejemy.

– „Czy wojna przełożyła się negatywnie na twoją sytuację finansową?” - takie pytanie zadał Polakom Instytut Badań Pollster. Okazuje się, że aż 58 proc. z nas odpowiedziało twierdząco.

W Częstochowie nie chcą finansować religii w szkołach. Interweniował Zbigniew Ziobro

PNG - Czy wojna na Ukrainie przełożyła się negatywnie na Twoją sytuację finansową?

i

Autor: SE Czy wojna na Ukrainie przełożyła się negatywnie na Twoją sytuację finansową? Tak 58% Nie 31% Nie wiem/ trudno powiedzieć 11%

Wojna szybko się nie skończy, kryzys też nie

Czy jest nadzieja, że kryzys spowodowany wojną przestanie nam doskwierać? - Wizyta prezydenta USA Joego Bidena (81 l.) była w atmosferze optymizmu i nadziei na triumf Ukraińców. Są przesłanki dla takiej pozytywnej prognozy, ale nie ma dla nich bardzo wysokiego prawdopodobieństwa. Kiedy toczy się wojna przy naszej granicy i jest ryzyko eskalacji konfliktu, to wzrasta ryzyko gospodarcze – tłumaczy ekonomista Ryszard Bugaj. - Do tego rosną wydatki na naszą obronność, co będzie miało jeszcze długo wpływ na naszą sytuację. Niestety trudno ocenić, co się jeszcze wydarzy – dodaje ekspert.

Mateusz Lachowski przejmująco o wojnie w Ukrainie: Życie na froncie to zapach śmierci i krw

Gen. Bogusław Pacek: Rosja znalazła się w ślepej uliczce, na końcu której jest betonowa ściana
Sonda
Czy po wybuchu wojny wiedzie ci się gorzej?