Przemysław Czarnek

i

Autor: MAREK KUDELSKI / SUPER EXPRESS

Przemysław Czarnek zaczął rok szkolny z grubej rury. Jego słowa mogą zszokować

2023-09-05 9:05

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek pojawił się na konferencji „Kościele, co myślisz o sobie?”, gdzie wygłosił swój wykład. Zaliczył tym samym zadziwiająco mocny start nowego roku szkolnego 4 września. Mówił między innymi o kościele i „dewiacjach”, wiele osób może być zaskoczonych.

Przemysław Czarnek słynie z bezwzględnego wygłaszania swoich opinii w każdej sytuacji. Nie inaczej było podczas wykładu, jaki wygłosił w czasie konferencji poświęconej Kościołowi. Rozpoczął od wręczenia biskupowi Antoniemu Pacyfikowi  Dydyczowi medalu "Zasłużony dla Nauki Polskiej Sapientia et Veritas", a następnie zaczął przemawiać.

- Nie możemy pozwolić na wszystkie możliwe dewiacje, zboczenia i zachowanie nieetyczne. Głupawe przyzwolenie stawia tolerancję najwyżej w hierarchii pożądanych zachowań. Nie może nikomu przeszkadzać – mówił polityk.

Szef resortu edukacji podkreślał, że młodzież powinna być wychowywana w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi, do których powinno się odwoływać w przestrzeni publicznej. Uderzył także w homoseksualizm.

- Błogosławmy pary homoseksualne, błogosławmy te zboczenia, dewiacje i wynaturzenia, bo wszyscy są piękni i wszyscy są wspaniali. Nikt nie może być krytykowany, wszyscy jesteśmy równi – mówił Przemysław Czarnek.

Zaznaczył, że w godności wszyscy ludzie są równi, jednak nie w uczynkach. - Ktoś, kto zabija, nie jest równy temu, który broni przed zabijaniem. Ktoś, kto nawołuje do cudzołóstwa, nie jest równy temu, który mówi, że to jest cudzołóstwo – argumentował.

Takie słowa mogą szokować osoby, które popierają ruch LGBT. Innych z kolei może zadziwiać łączenie wartości chrześcijańskich z jawną wrogością wobec osób nieheteronormatywnych. Trzeba przyznać, że to mocny początek nowego roku szkolnego, który daje pole do dyskusji.

QUIZ Wiesz, jakie wykształcenie mają polscy politycy? To nie takie oczywiste!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: kim z wykształcenia jest były prezydent Lech Wałęsa?
Express Biedrzyckiej - WYBORY 2023_ KALETA, SZCZERBA, ZALEWSKI _RUNDA 1