Przemysław Czarnek

i

Autor: SUPER EXPRESS Szkolna toaleta postrachem polskiej prawicy. Minister Czarnek grzmi: To szaleństwo neomarksizmu

Przemysław Czarnek wygadał się na żywo o szczepieniach! "Nie jestem entuzjastą..."

2021-12-10 10:01

Przemysław Czarnek często szokuje swoimi wypowiedziami. Tym razem minister edukacji rozmawiał na antenie o obowiązkowych szczepieniach i powiedział, czy on sam przyjął szczepionkę. Słuchacze mogli być zaskoczeni jego wypowiedzią.

Przemysław Czarnek był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia, gdzie był dopytywany między innymi o obowiązkowe szczepienia. Przypomnijmy, że niedawno minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od 1 marca 2022 roku Ministerstwo Zdrowia będzie chciało wprowadzić obowiązek szczepień dla medyków, służb mundurowych, ale także nauczycieli. Co na to Przemysław Czarnek? Wygadał się na antenie na żywo. - Nie jestem entuzjastą zmuszania kogokolwiek do czegokolwiek, natomiast jestem absolutnie zwolennikiem przekonywania - stwierdził w Polskim Radiu. Jednocześnie szef resortu edukacji podkreślił, że jest zwolennikiem walki z koronawirusem. - Wszystkie decyzje muszą być przedyskutowane co do szczegółów. Ja sobie nie wyobrażam, by w ten sposób można było zrobić nawet 10-procentowe braki w kadrze nauczycielskiej, jeśli te 10 proc. nie będzie chciało się zaszczepić - uznał Przemysław Czarnek.

Sprawdź: Limity w kościołach? Absurdalna wypowiedź wiceministra zdrowia!

W naszej galerii możesz zobaczyć, czy Covid-10 zepsuje nam święta.

Minister edukacji wyznał także, że chciałby, aby jak najwięcej dzieci zostało zaszczepionych, jednak woli przekonywanie od przymuszania. - Będziemy przekonywać rodziców, by taką decyzję podejmowali. Oczywiście przekonywać, a nie zmuszać, przekonywać racjonalnie, a nie jakąś tępą propagandą, która się pojawia głównie z ust niektórych przedstawicieli opozycji, ale też niestety niektórych ekspertów - mówił.

Przemysław Czarnek ujawnił też, ze sam przyjął trzecią, przypominającą, dawkę szczepionki przeciw Covid-19. Zadbał także o swoje pociechy. - Ja zaszczepiłem się wczoraj trzecią dawką przeciwko koronawirusowi, cała moja rodzina jest zaszczepiona, również dzieci, także przeciwko grypie i świadczę o tym, że rzeczywiście warto to robić - powiedział.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany