SG opinie Kamila

i

Autor: GRAFIKA SE Katarzyna Matyjaszewska

Prof. Gielerak zaniepokojony paszportami covidowymi. „Nie będzie można...” [Express Biedrzyckiej]

Paszporty covidowe, czy inaczej mówiąc Unijne Certyfikaty COVID są już dostępne w Polsce. Specjalne kody QR można od wtorku generować za pomocą Internetowych Kont Pacjenta. Obecnie podłączonych do systemu jest siedem państw Unii Europejskiej. O tak zwanych paszportach covidowych mówił w programie „Express Biedrzyckiej” prof. Grzegorz Gielerak, dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego. Jak przyznał, w przypadku certyfikatów jest jedna rzecz, która go niepokoi.

Paszporty covidowe i przywileje dla zaszczepionych? W „Expressie Biedrzyckiej” tę kwestię poruszył prof. Gielerak. - Oczywiście, że osoby zaszczepione powinny mieć większe przywileje. Natomiast kwestia, co znaczy większe przywileje, żebyśmy nie wprowadzali kwestii określanej jako segregacja pomiędzy szczepionymi i tymi, którzy zaszczepieni nie są. Na przykład uczestnictwo osób zaszczepionych w imprezach masowych i niewliczanie tych osób do liczby uczestników, jest sprawą oczywistą. To dobry pomysł. Kwestie dotyczące np. restauracji są do rozważenia – powiedział. - Paszporty covidowe zaraz się okaże, że nie wiadomo do czego służą. Na ich podstawie nie będzie można gwarantować bezpieczeństwa życia społecznego w danym państwie – mówił dyrektor WIM. - Zaczyna się mówić o tym, że na ich podstawie nie będzie można zbytnio podejmować działań. Mogą być one bezużyteczne, co jest niepokojące – precyzował.

Gen. Grzegorz Gielerak: Nie będę apelował o szczepienie dzieci [Super Raport]

Profesor Grzegorz Gielerak odniósł się też do kwestii szczepień dzieci w wieku 12-15 lat. - Czy dzieci koniecznie trzeba szczepić? Uważam, że w tej kwestii należy być powściągliwym, ta decyzja powinna należeć wyłącznie do rodziców – mówił, zaznaczając, że nie będzie apelował do rodziców, by szczepili swe pociechy.

Sonda
Paszport szczepionkowy - to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany