Premier Mateusz Morawiecki przyjął trzecią dawkę szczepionki

i

Autor: Krystian Maj/KPRM

Premier Morawiecki przyjął trzecią dawkę szczepionki. „Zróbmy sobie prezent na święta"

2021-12-01 16:10

Premier Mateusz Morawiecki przyjął trzecią dawkę szczepionki na koronawirusa. Przy okazji zachęcał do szczepienia dodając: "Sprawmy sobie ten prezent w postaci szczepienia, niezależnie od poziomu sceptycyzmu, jaki kto przejawia wokół samego tematu szczepień".

W środę, 1 grudnia, premier Mateusz Morawiecki przyjął trzecią dawkę szczepionki na koronawirusa. - Przyjąłem kolejną dawkę szczepionki. Bo kieruje mną odpowiedzialność i troska o zdrowie - nie tylko własne, ale ludzi dla mnie najbliższych. Rodziny, przyjaciół, współpracowników... Troszczmy się o siebie nawzajem i pomóżmy służbie medycznej w walce z covidem – napisał szef rządu na Twitterze.

Premier Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie

Do szczepienia się premier zachęcał również podczas spotkanie u prezydenta Andrzeja Dudy, na którym rozmawiano, m.in. z udziałem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i ekspertów, na temat funkcjonowania Funduszu Medycznego. Mateusz Morawiecki przyznał, że Premier że latem i wczesną jesienią nie było zainteresowania szczepieniami. Teraz – jak przyznał - Polacy w końcu dostrzegli groźne oblicze czwartej fali koronawirusa. - Cała infrastruktura jest gotowa, sprawdza się, sam przyjąłem dzisiaj trzecią dawkę, aby poddać się tej procedurze zgodnie z zalecaniami rady medycznej. Jestem przekonany, że przed świętami Polacy będą dużo chętniej korzystać z dobrodziejstwa szczepień - powiedział szef rządu.

Mateusz Morawiecki o inflacji, kryzysie na granicy i sytuacji pandemicznej. ZOBACZ GALERIĘ PONIŻEJ.

- Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas. Sprawmy sobie ten prezent w postaci szczepienia, bo niezależnie od poziomu sceptycyzmu, jaki kto przejawia wokół samego tematu szczepień, jest rzeczą jasną dla przeważającej części nie tylko medyków, specjalistów, ale również społeczeństwa, że do zakażeń dochodzi częściej kiedy ktoś jest niezaszczepiony - dodał Morawiecki.

Sonda
Czy jesteś za tym, aby pracodawcy mogli weryfikować szczepienia swoich pracowników?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany