Ziobro, Skowrońska

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express, Tomasz Radzik/Super Express Ziobro, Skowrońska

Burza w Sejmie

Posłanka PO przestawiła polską flagę. Awantura przy planach odwołania Ziobry

2022-12-13 7:17

Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka negatywnie zaopiniowała wniosek Koalicji Obywatelskiej, Lewicy i koła Polska 2050 o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Burzliwa dyskusja trwała aż 6 godzin do 1 w nocy! W trakcie obrad doszło do zaskakującego incydentu, posłanka Krystyna Skowrońska wzięła polską flagę stojącą za stołem i przestawiła ją tak, aby zasłaniała ekran, na którym prezentowano sukcesy Zbigniewa Ziobry. Minister sprawiedliwości nazwał to wszystką hucpą.

We wtorek 13 grudnia w Sejmie ok. godz. 20 rozpocznie się debata nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka była przeciwna wnioskowi. 13 posłów z komisji opowiedziała się za pozytywnym zaopiniowaniem, natomiast 15 posłów za negatywnym. – Nie chce pana opozycja, pana szef premier, a także społeczeństwo. Nie chcą pana także pracownicy sądów. Mamy masowe wystąpienia na ulicach. Ludzie się organizują. Nie chcą pana. Nie widzą w panu nadziei – mówił Krzysztof Śmiszek.

Co na to lider Solidarnej Polski?

 – Już chyba dziewiąty raz opozycja podejmuje próbę odwołania mnie z urzędu ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego. Gratuluję wam skuteczności. Jak wy chcecie tak samo rządzić, jak mnie odwoływać to nic dobrego dla Polski to nie wróży, ale pomijając waszą skuteczność, to co potraficie robić skutecznie i to, co jedynie wam wychodzi to hucpę. Hucpę, która wyraża się tak naprawdę i opiera na pogardzie wobec faktów, wobec prawdy, wobec nawet waszych wyborców, ale co najważniejsze i najbardziej bolesne, wobec Polski, waszej ojczyzny – powiedział Zbigniew Ziobro.

Marcin Kierwiński: "To że Ziobro nienawidzi się z Kaczyńskim, to jest dość oczywiste" [Raport Walczaka]
Sonda
Czy Zbigniew Ziobro jest dobrym ministrem sprawiedliwości?

Dlaczego Morawiecki nie odwoła Ziobry?

Były premier stawia bolesną diagnozę. POSŁUCHAJ!

Listen to "Morawiecki nie jest niestety suwerennym premierem, zależy od szefa z Nowogrodzkiej - Marek Belka. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.