Szkoła

i

Autor: Canva

Nie wszystkim się spodoba

Posłanka KO ujawniła, jakie zmiany czekają uczniów. Koniec z HIT-em?

2023-11-18 17:22

Posłanka KO Kinga Gajewska postanowiła zabrać głos na temat zmian, które czekają na uczniów w szkołach. Warto przypomnieć, że była jedną z osób mocno krytykującą zmiany wprowadzane przez ministra edukacji Przemysława Czarnka. Polityczka wyjawiła, co zamierzają zrobić z HIT-em.

Kinga Gajewska od dawna angażuje się w kwestie związane z edukacją. Była między innymi jedną z posłanek, które udały się na osobiste spotkanie z pierwszą damą Agatą Dudą w sprawie Lex Czarnek. Nic zatem dziwnego, że postanowiła teraz zabrać głos na temat przyszłych zmian w szkołach. Zaczęła od odpowiedzi na pytanie, co dalej z Histrią i Teraźniejszością.

- Drodzy uczniowie, pytacie nas cały czas, co zrobimy z HIT-em. Zlikwidujemy Historię i Teraźniejszość, ale musimy pamiętać o tym, że nie można wywracać do góry nogami życia uczniom w trakcie cyklu edukacyjnego – mówiła Kinga Gajewska na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Likwidacja HIT-u, który wzbudzał wiele kontrowersji jeszcze zanim zawitał do szkół, to nie jedyna zmiana. Jak zapowiada posłanka KO, do szkół wrócą inne zagadnienia, które za czasów rządów PiS-u miały zniknąć z programu nauczania. Kinga Gajewska powiedziała także, kiedy można się spodziewać pierwszych zmian.

- W poprzednich latach praktycznie wyrugowano wiedzę o społeczeństwie, naukę o prawach człowieka, o samorządzie uczniowskim, o wspólnocie europejskiej, o faktycznych problemach naszego świata. To wszystko się zmieni i te zmiany zaczniemy wprowadzać we wrześniu 2024 roku – oznajmiła.

Jak widać można spodziewać się kolejnej rewolucji w polskim szkolnictwie. Pytanie tylko, czy uczniowie i nauczyciele będą zadowoleni z kolejnych zmian.

QUIZ Wiesz, jakie wykształcenie mają polscy politycy? To nie takie oczywiste!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: kim z wykształcenia jest były prezydent Lech Wałęsa?
Express Biedrzyckiej - dr Mirosław OCZKOŚ
Nasi Partnerzy polecają