Sedno Sprawy 31.08.2023

Poseł KO ostro recenzuje rządy Tuska i Kopacz. Nie spodziewaliście się takich słów!

2023-08-31 10:50

Michał Wypij wchodził do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości, kadencję kończy w klubie Koalicji Obywatelskiej. W programie "Sedno Sprawy" został zapytany o lata 2007 -2015, kiedy rządy sprawowała koalicja PO-PSL. - Można to było zrobić lepiej - mówi poseł Wypij.

Michał Wypij rozstał się ze Zjednoczoną Prawicą razem z Jarosławem Gowinem. Jako jeden z niewielu polityków Porozumienia, pozostał przy twórcy tej partii. A kiedy Gowin wycofał się z politycznej działalności, jego wierny współpracownik dołączył do drużyny Donalda Tuska. Okazuje się jednak, że rządów przewodniczącego Platformy Obywatelskiej nie ocenia szczególnie pozytywnie. Został o to wprost zapytany w programie "Sedno Sprawy." -  Była seria popełnionych błędów. Można to było zrobić lepiej.  To był niezły czas, ale nie jakiś najlepszy, czy wybitny. Można było uniknąć wpadek i wykorzystać lepiej szanse. Następne rządy będą dużo lepsze - oceniał pochodzący z Olsztyna polityk.

Michał Wypij krytykował też ostro obecną sytuację i rządy Prawa i Sprawiedliwości, szczególnie w kontekście powołania komisji weryfikacyjnej do spraw badania rosyjskich wpływów - To jest ewidentne polowanie na jednego polityka, wykorzystywanie całego aparatu władzy i dla mnie to są po prostu bolszewickie wzorce czy to się komuś podoba, czy nie. To jest dokładnie tego typu działanie  - przekonywał Michał Wypij, podkreślając, że politykiem na którego poluje teraz Prawo Sprawiedliwość jest stojący na czele PO, Donald Tusk.

M.WYPIJ: PIS KORZYSTA Z BOLSZEWICKICH WZORCÓW

Te zdania przeszły do historii polskiej polityki. QUIZ. Rozpoznasz polityka po cytacie?

Pytanie 1 z 12
Kto w 2014 roku tłumaczył poważne opóźnienia pociągów słowami "sorry, taki mamy klimat"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany