Donald Tusk

i

Autor: AP Porażka ludzi Donalda Tuska w wyborach. Ma im do powiedzenia tylko jedno

Porażka ludzi Donalda Tuska. Lider PO ma im tylko jedno do powiedzenia

2021-10-24 18:45

Donald Tusk (64 l.) osiągnął spektakularny wynik w wyborach na szefa PO. Wprawdzie nie miał kontrkandydata, ale otrzymał blisko 100 proc. głosów. Znacznie gorzej było w wyborach na szefów regionalnych struktur. Jedyni kandydaci popierani oficjalnie przez Tuska - Agnieszka Pomaska (41 l.) i Roman Szełemej (61 l.) - musieli uznać wyższość swoich rywali. Co usłyszeli od Donalda Tuska?

W Platformie Obywatelskiej wybierano w sobotę nie tylko przewodniczącego partii, lecz także szefów struktur regionalnych i powiatowych. Tutaj Donald Tusk nie ma powodów do radości. Jego kandydaci na Pomorzu i Dolnym Śląsku nie przekonali do siebie członków partii. Donald Tusk zdecydował się na oficjalne poparcie w wyborach regionalnych tylko dwójki kandydatów – posłanki PO Agnieszki Pomaski na Pomorzu i prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja na Dolnym Śląsku. Na Pomaskę i Szełemeja postawił również Rafał Trzaskowski (49 l.). Prezydenta Wałbrzycha wsparł również były lider dolnośląskich struktur PO Grzegorz Schetyna (58 l.). Pomaska musiała uznać wyższość marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka (60 l.). Z kolei Szełemej przegrał z posłem PO Michałem Jarosem (40 l.). – Dziękuję i gratuluję wszystkim zwycięzcom. Pokonani niech nie opuszczają rąk. Jesteście wszyscy jedną drużyną, a najważniejsza gra dopiero przed nami. Jeśli uwierzycie w wygraną, Polacy uwierzą w was – skomentował wyniki Donald Tusk na Twitterze.

Nie przegap: Wyniki wyborów w PO. Rezultat musiał zaskoczyć Donalda Tuska

Pod sondą galeria zdjęć z roześmianym Donaldem Tuskiem

Sonda
Czy cieszy Cię powrót Donalda Tuska do polskiej polityki?

Porażka ludzi Donalda Tuska. Lider PO ma im tylko jedno do powiedzenia

Do zwycięstwa nad Romanem Szełemejem odniósł się w rozmowie z "Super Expressem" Michał Jaros. – Wczorajsze wybory były świętem demokracji w Platformie Obywatelskiej. Wybieraliśmy na wszystkich poziomach. Od szefów kół, poprzez szefów struktur powiatowych, szefów regionów aż do przewodniczącego całej partii. Robiliśmy to po to, żeby być lepiej przygotowani do nadchodzącego wyborczego maratonu. Dziękuję wszystkim, którzy poparli moją kandydaturę, uwierzyli w wizję. Zrobiliśmy to razem. Dziękuję panu prezydentowi Szełemejowi za rywalizację. Na Dolnym Śląsku gratuluję zwycięzcom a przegranym mówię – przed nami mnóstwo pracy. Musimy ją wykonać razem – powiedział nowy szef dolnośląskich struktur PO.

Z kolei swoją porażkę w mediach społecznościowych skomentowała Agnieszka Pomaska. – Gratulacje dla nowego Przewodniczącego Regionu Pomorskiego PO Mieczysława Struka. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i wsparcie w tych ostatnich tygodniach. Mile wspominam wszystkie spotkania w pomorskich powiatach. Do zobaczenia na kolejnych! – napisała na Twitterze posłanka.

prof. Ewa Marciniak: Tusk ma tendencje wodzowskie [Super Raport]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany