Mariusz Błaszczak jak Tom Cruise

i

Autor: East News

Gest solidarności

Polska uchroni Ukrainę przed atakami Rosji? Padła poważna deklaracja Błaszczaka

2022-11-24 14:43

Wojna w Ukrainie nie ustaje. Federacja Rosyjska każdego dnia nie ustaje w bezprecedensowym ataku na niewinnych ludzi. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wyszedł na przeciw proponując rozwiązanie, które miałoby uchronić Ukrainę przed kolejnymi ofiarami.

Wojna w Ukrainie pochłonęła wiele ofiar. Nic nie wskazuje na to, że agresja Rosji na sąsiada Polski zakończy się w najbliższym czasie. Jednak wiele państw wie, że wspierając Ukrainę sprzętem dodaje cegiełkę do wygranej. Szef MON Mariusz Błaszczak za pośrednictwem Twittera zaoferował, aby wesprzeć Ukrainę w jej dążeniu do wolności. 

Błaszczak obiecał podwyżki dla wszystkich żołnierzy. Kwoty robią wrażenie

"Po kolejnych atakach rakietowych 🇷🇺,zwróciłem się do strony 🇩🇪, aby proponowane 🇵🇱 baterie Patriot zostały przekazane na 🇺🇦 i rozstawione przy zachodniej granicy. To pozwoli uchronić 🇺🇦 przed kolejnymi ofiarami i blackoutem i zwiększy bezpieczeństwo przy naszej wschodniej granicy(pisownia oryginalna"- napisał na Twitterze Mariusz Błaszczak. 

Przypomnijmy, że Błaszczak udzielił wywiadu, w którym odnosił się do baterii Patriot. Wówczas szef resortu obrony gościł w Polskim Radiu 24.

Z mozołem i konsekwencją budujemy wielowarstwową osłonę powietrzną. W 2018 roku zamówiliśmy dwie baterie Patriot, one już są w Polsce, teraz są integrowane, przygotowywane do tego, żeby przejąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo. System obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej jest wielowarstwowy. Taki system budujemy - powiedział minister obrony narodowej. - To patrioty, które stanowią system obrony średniego zasięgu, ale również są niższe warstwy. W Polsce program odpowiedzialny za obronę tej niższej warstwy nazywa się "Narew" i w tym roku doprowadziliśmy do tego, że na polskich jelczach zostały zamontowane brytyjskie wyrzutnie z rakietami CAMM - wyjaśnił Błaszczak.

Express Biedrzyckiej - Dura: Ukraina wygra tę wojnę
Listen to "Rosja jednak przestraszyła się NATO? Ekspert mówi o ważnym sygnale! EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają