Paulina Matysiak, Jerzy Stuhr, Bolesław Piecha

i

Autor: PawełDąbrowski/SUPER EXPRESS, ART SERVICE/SUPER EXPRESS, Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Paulina Matysiak, Jerzy Stuhr, Bolesław Piecha

WIELKI SKANDAL

Politycy komentują zdarzenie z Jerzym Stuhrem. Mocne słowa posła PiS

2022-10-18 16:38

Znany aktor Jerzy Stuhr ma spore kłopoty. Wszystko przez to, że w poniedziałek (17 października) potrącił motocyklistę. Stuhr został przebadany alkomatem. Okazało się, że gwiazdor miał w wydychanym powietrzu 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. O komentarz do sprawy poprosiliśmy polityków. Jeden z nich, poseł Bolesław Piecha powiedział wprost: - Gdy wsiadasz za kółko pod wpływem alkoholu, już jest wyznacznik, że tracisz kontrolę nad swoim zachowaniem i że alkohol przejmuje kontrolę nad tobą.

Politycy komentują sprawę Jerzego Stuhra

Były wiceminister zdrowia Bolesław Piecha (68 l.), poseł PiS przyznał wprost: - Osobiście pana Stuhra nie znam i nie wiem, jak to wygląda w jego przykładzie. Ja z doświadczenia mogę powiedzieć, że moment, gdy wsiadasz za kółko pod wpływem alkoholu, już jest wyznacznik, że tracisz kontrolę nad swoim zachowaniem i że alkohol przejmuje kontrolę nad tobą. To dobry moment, żeby przemyśleć, jak picie wpłynęło na życie. W razie czego, zawsze chętnie porozmawiam z panem Jerzym.

Były minister sprawiedliwości, a dziś senator Krzysztof Kwiatkowski (51 l.) przyznał w rozmowie z nami, że – Każdy, niezależnie od wykonywanego zawodu czy popularności, musi odpowiadać przed prawem jak zwykły obywatel. W tym przypadku, kluczowe znaczenie dla decyzji sądu będzie miał stan zdrowia poszkodowanego. Motocykliście życzę, albo nie doznał uszczerbku na zdrowiu – psychicznym i fizycznym. Sprawy wypadku, by już nigdy nie usiadł za kółkiem po alkoholu.

Głos na temat skandalu z aktorem Jerzym Stuhrem zabrał też europoseł Patryk Jaki (37 l.), który nie kryje też lekkiej ironii: – Kolejny celebryta totalnej opozycji po Najsztubie myślał, że jest ponad prawem, bo sprzeciwia się naszej reformie sądownictwa. Kasta sędziowska powinna to docenić. Jestem bardzo spokojny, że w tej sprawie sędziowie uznają, że winny był nie Jerzy S. a jego ofiara i sprzedawca w sklepie monopolowym. 

O komentarz do sprawy aktora poprosiliśmy też posłankę Paulinę Matysiak z klubu Lewicy: - Wszystko jest dla ludzi, także alkohol i marihuana, należy jednak zachować umiar i odpowiedzialność. Przede wszystkim nikt, także Jerzy Stuhr, nie powinien kierować pojazdem pod wpływem alkoholu a za złamanie prawa każda osoba, niezależnie od swojego statusu i zasług na różnych polach, powinna ponieść konsekwencje. Od oceny i wyroku jest sąd. Każda substancja, która uzależnia, nie jest dobra dla człowieka. Co do marihuany to dodajmy, że od kilku lat umożliwiamy jako państwo polskim pacjentom leczenie medyczną marihuaną, a wciąż nie uregulowaliśmy kwestii poziomu THC we krwi. Pacjenci-kierowcy często mają z tego powodu poważne kłopoty. Dodam, że moje poprawki w tym temacie na początku tego roku zostały odrzucone, podobnie jak cały projekt ustawy Lewicy, który umożliwiał uprawę marihuany na potrzeby medyczne polskim rolnikom.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Mentzen: "Naszym celem jest, byśmy uzyskali realny wpływ na politykę państwa polskiego" [Sedno Sprawy]