Strzelnica - zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay

Nowe przepisy dotyczące szkoleń

Policjanci nauczą się strzelać z granatników. Nie dojdzie już do wybuchu w komendzie?

2023-01-03 18:14

14 grudnia 2022 r. rano w Komendzie Głównej Policji wybuchł niemiecki granatnik przywieziony z Ukrainy. Sprawcą wybuchu był sam komendant główny policji gen. Jarosław Szymczyk. Okazało się, że dwa dni po tym zdarzeniu ukazało się rozporządzenie szefa MSWiA w sprawie wyszkolenia strzeleckiego policjantów. Funkcjonariusze będą uczyli się strzelać m.in. z pistoletów, rewolwerów, karabinów i... granatników.

Komendant wystrzelił z granatnika

Przypominamy, że w wyniku feralnego wybuchu w komendzie ranny został komendant główny policji gen. Jarosław Szymczyk oraz jeden z pracowników komendy. Granatnik był prezentem od jednego z szefów ukraińskich służb, a generał nie widział, że broń jest uzbrojona i gotowa do walki. Szef policji w wyniku wybuchu doznał lekkich obrażeń i trafił do szpitala. Prokuratura wszczęła śledztwo. Ujawniamy, co się działo godzina po godzinie! Zobacz rekonstrukcję zdarzeń ba Se.pl.

Nowe szkolenia ze strzelania

O rozporządzeniu MSWiA, które ukazało się dwa dni po zdarzeniu informuje serwis rp.pl. Zapisano w nim przeprowadzenie szkoleń dla policjantów ze strzelania z pistoletów, rewolwerów, karabinów i granatników. Portal cytuje opinię polityka opozycji, posła Lewicy Wiesława Szczepańskiego, szefa sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. – „W kontekście wydarzeń z 14 grudnia w gabinecie KGP przydałoby się objęcie wszystkich policjantów ćwiczeniami strzelania z takiej broni. Żeby wiedzieli, czy jest naładowana, czy nie” – mówi cytowany Szczepański.

W biurze komendanta głównego policji za 3 miliony odpalił się granatnik. To tu doszło do wybuchu [ZDJĘCIA]

Dawna decyzja przeszła do historii

Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych zastąpiło dotychczasowe, archaiczne już przepisy, które regulowały kwestię szkoleń strzeleckich w policji, czyli decyzję KGP z 2005 r. Miejmy nadzieję, że teraz policjanci będą potrafili posługiwać się bronią i odróżnią granatnik gotowy do strzału od jego atrapy.

Gen. Szymczyk odpalił granatnik, ale o dymisji nie myśli. Trzyma się stołka za prawie 18 tys. zł miesięcznie!

Express Biedrzyckiej - gen. Mieczysław Bieniek
Sonda
Czy komendant policji powinien ponieść konsekwencje, jeśli potwierdzi się, że był odpowiedzialny za wybuch?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany