Mecenas Roman Giertych

i

Autor: fot. PAP/Radek Pietruszka

Aj, aj, aj...

Polacy jednoznacznie ocenili powrót Romana Giertycha do polityki. Tusk się załamie

2023-09-04 10:24

Były minister edukacji i wicepremier w rządzie PiS-LPR-Samoobrona Roman Giertych niedawno został ogłoszony jako jeden z kandydatów na listach KO. Ma startować w jesiennych wyborach parlamentarnych w Kielcach z ostatniego miejsca. Czy to dobra decyzja? Sondaż nie pozostawia złudzeń.

Roman Giertych postanowił wrócić do aktywnego uprawiania polityki. Początkowo chciał startować w wyborach do Senatu, a ostatecznie będzie kandydatem KO w stolicy województwa świętokrzyskiego, gdzie będzie rywalizował między innymi z „jedynką” listy PiS, prezesem Jarosławem Kaczyńskim, co ironicznie skwitował lider PO Donald Tusk. - Żebyś nie czuł się samotny. Żebyś poczuł się trochę lepiej. Robię to tylko dla ciebie – stwierdził.

W najnowszym sondażu United Surveys przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski zapytano Polaków, jaką rolę Roman Giertych powinien pełnić po powrocie do polityki. Zdecydowana większość, bo 57,6 proc., uznało, że ten nie powinien wracać do polityki i negatywnie ocenia jego decyzję o stracie w wyborach. 21,2 proc. uznało, że mecenas powinien wrócić do polityki tylko jako szeregowy poseł, a 6,1 proc. stwierdziło, że powinien wrócić i zostać członkiem rządu. Z kolei 15,1 proc. nie ma zdania na ten temat.

Jak widać, Polacy są jednomyślni i nie uważają, że Roman Giertych powinien wystartować  wyborach. To raczej niepomyślne wieści dla Donalda Tuska, który ewidetnie stara się zadowolić jak największą pulę wyborców, wystawiając bardzo różnorodnych kandydatów.

Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? 13/15 to marzenie!

Pytanie 1 z 15
Oni byli kiedyś posłami w PO i w PiS. Poznajesz ich? Kto jest na zdjęciu:
Janusz Palikot
R.FOGIEL: SENS MA DEBATA KANDYDATÓW NA PREMIERA
Nasi Partnerzy polecają