Polscy emeryci mówią o głodzie!

i

Autor: Super Express Ja już głoduję!

Komentery: Tak wygląda bieda emerytów w Polsce: wyprzedają majątek. "Żeby nie pomoc rodziny, to bym chyba z głodu zdechła!"

2022-06-02 18:05

Polakom głód zagląda w oczy! Cierpią szczególnie emeryci, których portfele są drenowane przez galopujące ceny w sklepach, koszmarnie drogi prąd i opał. Jak żyć przy inflacji, która sięga 14 procent i jest najwyższa od 24 lat? Adam Feder poszedł z kamerą i mikrofonem w okolice bazaru Szembeka w Warszawie i rozmawiał z emerytami, którzy szukają tam jedzenia w okazyjnej cenie, albo próbują sobie dorobić do marnej emerytury, rozkładają więc koce na chodniku i wyprzedają wszystko to, co przez dziesiątki lat gromadzili w szafach. Co za rozpaczliwe wypowiedzi, emeryci mówią o głodzie!

"Ja już głoduję!", wyznała z rozpaczą jedna z emerytek, która po 36 latach pracy dostaje co miesiąc 1400 złotych emerytury. "Niech sobie w d*** wsadzą 14 emeryturę! Ja chcę mieć normalną emeryturę, żebym mogła za nią normalnie przeżyć!", krzyczała podirytowana. "Żeby nie pomoc rodziny, to bym chyba z głodu zdechła!", skwitowała krótko kolejna emerytka. Na chodniku przed bazarem dziesiątki emerytów wyprzedają to, co znajdą w swoich szafach. Adam Feder pytał, jak im idzie. "Zarobiłyśmy po 5 złotych, a już południe i trzeba iść do domu", skarżyły się kobiety, które zaczęły tak dorabiać do emerytury jeszcze przed zimą. Kobieta, która obok rozłożyła swój koc, nie miała tyle szczęścia, nie sprzedała ani jednej doniczkowej rośliny. "Zaraz pojawi się szczaw, więc będziemy jeść szczaw i mirabelki", skwitowała krótko jedna z klientek bazaru.

"Nie zapalam światła w łazience, po ciemku siedzę i tak oszczędzam prąd", skarżyła się emerytka. "Tona węgla kosztuje 3 tysiące złotych, no to zaraz w Polsce lasów nie będzie, bo Polacy już wycinają drzewa na opał", przekonywała kolejna. Zobacz, co Polacy mówią o biedzie, w którą wpędziła ich drożyzna. Jak sobie radzą? Jak przygotowują się do ciężkiej zimy? Materiał wideo Adama Federa znajdziesz pod tym tekstem.

Polacy GŁODUJĄ! Dramatyczna BIEDA! |Komentery

Czy w Polsce emeryci mogą jeszcze godnie żyć? Piszcie w komentarzach! 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają