Ostatnie pożegnanie

Pogrzeb lidera Samoobrony, Lecha Kuropatwińskiego. Następca Andrzeja Leppera spoczął w Kowalu

2022-12-27 14:20

Lech Kuropatwiński (+75 l.) zmarł 20 grudnia w szpitalu w Bydgoszczy, gdzie wcześniej przeszedł operację. O godz. 13.00 w Kościele Parafialnym w Kowalu odbyły się się uroczystości pogrzebowe byłego posła Samoobrony, przewodniczącego partii Samoobrona i Związku Zawodowego Rolników "Samoobrona".

Na pogrzebie pojawia się m.in. była posłanka Samoobrony, Renata Beger. W kościele przemówił także były minister rolnictwa, poseł PiS Jan Krzysztof Ardanowski. Lech Kuropatwiński został pochowany na cmentarzu parafialnym w Kowalu, tym samym, na którym spoczywa znany aktor Jan Nowicki (+83 l.).

Tak wyglądał pogrzeb Andrzeja Leppera

Kim był Lech Kuropatwiński?

Lech Kuropatwiński był posłem na Sejm przez dwie kadencje, w latach 2001-2007. W PRL-u przez 20 lat był kierownikiem gospodarstwa Spółdzielni Kółek Rolniczych w Kowalu. Potem prowadził działalność gospodarczą. Był właścicielem m.in. zakładu masarskiego, miał także niewielkie gospodarstwo rolne w Strzałach. Po zakończeniu kariery poselskiej pracował w regionalnym oddziale Agencji Nieruchomości Rolnych, był członkiem Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia w Toruniu oraz pełnił funkcję przewodniczącego rady Fundacji Szansa dla Gmin i był w składzie Rady Społecznego Ubezpieczenia Rolników. Szefem Samoobrony został po rezygnacji ze stanowiska Andrzeja Prochonia (1957–2020) w 2012 roku. Lech Kuropatwiński był żonaty, miał czworo dzieci. 

Sonda
Jak oceniasz rządy koalicji PiS-Samoobrona-LPR?
Groby polskich polityków. Powązki Wojskowe i nie tylko
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany