Bartłomiej Sienkiewicz

i

Autor: PAP/Rafał Guz Sienkiewicz jest nie tylko politykiem, ale również publicystą i historykiem. W nowym rządzie ma zostać ministrem kultury i dziedzictwa narodowego.

A jednak

Plan PiS się nie udał. Sienkiewicz może się cieszyć

2024-01-17 17:51

Od popołudnia obradowano w Sejmie w sprawie odwołania ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza, jak chciało Prawo i Sprawiedliwość. Większość posłów jednak nie poparła tej propozycji, Sejm odrzucił wniosek, a Bartłomiej Sienkiewicz zostaje na stanowisku!

W grudniu zeszłego roku rząd poinformował, o likwidacji spółek medialnych, czyli TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej za sprawą decyzji ministra Sienkiewicza. Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak wraz z Waldemarem Budą zapowiadali złożenie wniosku o wotum nieufności wobec ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomieja Sienkiewicza. Posłowie PiS zarzucali mu, że ten przejmując media publiczne, zrobił to nielegalnie. Łamiąc prawo, ich zdaniem, złamał tym samym Konstytucję i ustawy, w tym te o radiofonii i telewizji.

Bartłomiej Sienkiewicz: Policja jest skażona genem autorytaryzmu

Podczas dzisiejszych obrad w Sejmie, posłowie odrzucili wniosek Prawa i Sprawiedliwości o wotum nieufności wobec Bartłomieja Sienkiewicza. Za jego odwołaniem było – 194, przeciw – 241 posłów. Żeby Sejm zatwierdził wotum nieufności potrzebna byłaby większość głosów ustawowej liczby posłów, a więc minister nie ma powodów do niepokoju! 

Poniżej zobaczysz nowe twarze, które wracają do Telewizji Publicznej.

Jako minister kultury miałem wybór: wejść na ścieżkę ustawodawczą, trwającą lata i tym samym pozwalać rozlewać się tej nienawiści, albo położyć temu kres. Trzeba było zatamować potop podłości zatruwający polskie rodziny i wywołujący najgłębsze podziały społeczne — mówił w Sejmie Bartłomiej Sienkiewicz.

Minister Sienkiewicz cieszy się zaufaniem sejmu i kontynuuje misję porządkowania mediów publicznych – poinformował na platformie „X” klub KO.

Nasi Partnerzy polecają