500 plus

i

Autor: krakenimages / Unsplash

TO BYŁOBY WIELKIE WSPARCIE

Tak PiS chce się ratować przed wyborami?! Mowa o 800 plus

2022-10-18 9:15

Świadczenie wychowawcze 500 plus jest dziś warte dużo mniej niż 500 zł, ale PiS planuje jego podwyżkę, która powinna ucieszyć jego wyborców. – Myśli się o rewaloryzacjach, ale nie mogę w tej chwili niczego obiecać – zapowiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński (73 l.). Według naszych źródeł rozważana jest podwyżka nawet do 800 plus! – Żeby wygrać z PO, musimy zaproponować 800 plus. To jest naszym ratunkiem. Nie ma innego wyjścia. Chcemy to wprowadzić na wiosnę – zaznacza w „Super Expressowi” ważny polityk obozu władzy. 

Jarosław Kaczyński nie wyklucza podwyższenia  świadczenia 500 plus przed wyborami na 800 plus 

Najważniejszy program socjalny PiS, czyli 500 plus, nie jest już tak korzystny jak w 2016 r., kiedy rodzice dostali pierwsze wypłaty. Z powodu inflacji siła nabywcza świadczenia 500 zł spadła do tego stopnia, że powinno się dziś mówić o 350 plus. W obozie Zjednoczonej Prawicy jest przekonanie, że należy zwiększyć świadczenie. Taka decyzja mogłaby zostać ogłoszona przez wyborami w 2023 r. – Z czymś do wyborów musimy pójść. 500 plus jest warte coraz mniej i trzeba zamienić 500 plus na 800 plus. W rządzie jest to mocno rozważane – mówi nam ważny polityk PiS. Plany podwyższenia świadczenia potwierdził w weekend prezes PiS podczas spotkania z wyborcami w Częstochowie, odnosząc się do problemów demograficznych. – Myśli się o jakichś rewaloryzacjach (500 plus – przyp. red.), ale nie mogę w tej chwili niczego obiecywać – powiedział Jarosław Kaczyński. – Natomiast wiadomo już, że to samo nie zadziałało – dodał prezes PiS, przyznając, że program 500 plus nie poprawił dzietności.

Będzie 800 plus? Ekspertka nie ma wątpliwości, jaki jest w tym cel

- Decyzja o podwyższeniu świadczenia ma z jednej strony pozyskać dla PiS nowych wyborców, bo 30-proc. poparcie nie jest wystarczające, a z drugiej utrzymać obecny elektorat, który ucierpiał przez inflację – komentuje nam politolożka, dr Ewa Marciniak (63 l.) z UW.

Sonda
Czy 500 plus powinno być waloryzowane?
Pieniądze to nie wszystko - Stanisław Szwed

Polskę czeka POTĘŻNY KRYZYS? Jacek Jaśkowiak ostrzega!

Włącz podcast i posłuchaj, jak prezydent Poznania komentuje politykę PiS!

Listen to "To będzie potężny kryzys gospdarczy, do którego doprowadziły rządy PiS - Jacek Jaśkowiak. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.