Szkoła

i

Autor: Canva

No nieźle...

PiS zaliczyło wpadkę z nową obietnicą wyborczą?! Zapomnieli o ważnym szczególe…

2023-09-07 10:28

PiS zaprezentował kolejny spot, w którym promuje kolejną obietnicę wyborczą. Tym razem przedstawił ją minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, bowiem chodzi o „Bon szkolny- poznaj Polskę”. Tym razem zadaje się, że ugrupowanie zaliczyło wpadkę…

PiS postanowiło stopniowo przedstawiać swoje „konkrety”, czy obietnice tego, co zrobi po wygranych wyborach. Do tej pory pojawiły się między innymi deklaracje renowacji bloków z płyty, poprawy jakości posiłków w szpitalach czy wprowadzenia większej ilości lokalnych produktów do sieci handlowych.

Teraz dołączyła propozycja „Bonu szkolnego”, który ma dać dofinansowanie do dwudniowych wycieczek dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dzięki którym ci będą mogli poznać zabytki i atrakcje turystyczne Polski.

Jednak podobne założenia pojawiły się w ramach Polskiego Ładu, kiedy PiS wdrażał program „Poznaj Polskę”. W założeniach programu było między innymi wsparcie szkół, uatrakcyjnienie edukacji i pomoc uczniom w poznaniu Polski.

- Przyznawane przez Ministra w formie dotacji celowej środki finansowe przeznaczane są na dofinansowanie wycieczek szkolnych związanych z priorytetowymi obszarami edukacyjnymi wskazanymi przez Ministra w odrębnym komunikacie w każdym roku realizacji przedsięwzięcia – czytamy na stronie Ministerstwa Edukacji.

Dzięki temu szkoły mogły wnioskować o dofinansowanie 80 proc. kosztów wycieczki, a w 2023 na ten cel przeznaczono 50 milionów zł. Czyżby PiS zaliczyło wpadkę i zaproponowało coś, co już istnieje albo o nim zapomnieli? Z takiego założenia wychodzi między innymi rzecznik PO Jan Grabiec.

- Zamiast konkretów PiS są kłamstwa PiS. Ich obietnice wyborcze to katalog spraw, które obiecywali załatwić przez ostatnie osiem lat i nie dotrzymali słowa – mówił polityk.

QUIZ Wiesz, jakie wykształcenie mają polscy politycy? To nie takie oczywiste!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego: kim z wykształcenia jest były prezydent Lech Wałęsa?
Wieczorny Express - Korwin Ikonowicz