Wybory, głosowanie, urna wyborcza

i

Autor: SHUTTERSTOCK

Szczęka opada

PiS chce wydać na kampanię wyborczą 30 milionów zł! Konkurencja bez szans?

2023-07-26 13:49

Kampania wyborcza dopiero się rozkręca i można się spodziewać, że pełnej mocy nabierze tuż po wakacjach, gdy do wyborów będzie już bardzo blisko. PiS już ma plany, ile funduszy zamierza przeznaczyć na zachęcanie wyborców do oddania głosów właśnie na tę partię. Kwota zwala z nóg!

Kampania wyborcza to plakaty, billboardy, ulotki, wiece o wiele innych sposobów, które pozwolą się zaprezentować wszystkim partiom jako najlepszy wybór. Za to wszystko trzeba jeszcze zapłacić, a ograniczeniem niektórych klubów mogą być fundusze. PiS jednak nie zamierza się szczypać i chce wydać na swoją kampanię wybiorczą imponującą kwotę.

- Komitet PiS na nadchodzącą kampanię wyborczą wyda maksymalną, zgodną z prawem kwotę; w 2019 r. było to ok. 30 mln zł, więc podejrzewam, że będziemy poruszać się w podobnych liczbach - powiedział w rozmowie z PAP szef sejmowej komisji spraw zagranicznych, poseł i były rzecznik PiS Radosław Fogiel.

Podkreślił jednak, że dokładne wyliczenia zostaną wykonane w 14 dni od momentu, gdy prezydent Andrzej Duda poda konkretną datę wyborów. Warto pamiętać, że termin zarządzenia wyborów przypada nie później niż na 90 dni przed upływem 4-letniej kadencji Sejmu i Senatu. W tym roku to 14 sierpnia. Co więcej, data wyborów musi zostać wybrana w terminie 30 dni przed upływem 4-letniej kadencji w dzień wolny od racy, dlatego możliwe daty to 15 października, 22 października, 29 października lub 5 listopada.

Radosław Fogiel przypomniał także, że około 30 milionów zł zostało wydane przez PiS i KO w kampanii wyborczej w 2019 roku. - W nadchodzącej kampanii będziemy poruszać się w podobnych widełkach - dodał polityk.

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
Express Biedrzyckiej - Bogusław GRABOWSKI, Ewa PIETRZYK-ZIENIEWICZ, Mirosław OCZKOŚ RUNDA 1
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany