Piotr Ikonowicz: Kaczyński zagląda mi przez ramię

i

Autor: PIOTR GRZYBOWSKI / SUPER EXPRESS, PAWEŁ DĄBROWSKI / SUPER EXPRESS, grafika RN

Piotr Ikonowicz wkroczył do polityki! Wystartuje w wyborach? "Jarosław Kaczyński zagląda mi przez ramię"

Piotr Ikonowicz znany jest przede wszystkim ze swojej działalności społecznej. Niewiele osób pamięta, że w przeszłości był posłem (w latach 1993 - 2001), a nawet kandydatem na prezydenta w 2000 roku. Teraz Piotr Ikonowicz znów wkroczył do wielkiej polityki. Mówi się o tym, że może wystartować w kolejnych wyborach parlamentarnych. W programie "Politycy od kuchni" spytaliśmy o to samego działacza społecznego. Okazuje się, że jego start jest naprawdę możliwy! Piotr Ikonowicz wspomniał także o Jarosławie Kaczyńskim.

Piotr Ikonowicz od zawsze realizuje się przede wszystkim w pomaganiu potrzebującym. Jego wrażliwość na biedę, niesprawiedliwość społeczną czy ludzką krzywdę jest już legendarna. - Nie ma takiego drugiego dobrego człowieka w Polsce - stwierdziła Magda Gessler, prywatnie siostra Ikonowicza, w specjalnym materiale wideo nagranym z okazji urodzin brata. Sam działacz społeczny żyje niezwykle skromnie - w niewielkim mieszkaniu na peryferiach Warszawy, w którym ogrzewa się przy pomocy pieca kaflowego. Swój dom Piotr Ikonowicz pokazał w programie "Politycy od kuchni" Piotra Lekszyckiego i Kamila Szewczyka. 

Piotr Ikonowicz stoi za programem 500+?

Piotr Ikonowicz - mimo że ma już całkiem niezły dorobek polityczny - od ponad 20 lat znajduje się poza parlamentem. Nie brakuje jednak opinii, że ma on znaczny wpływ na polską politykę. - Ostatnio na jakiejś imprezie kolega mi powiedział, że zmusiłem polityków głównego nurtu do zajmowania się problemami, którymi nikt sie nie zajmował: reprywatyzacją, biedą... - zdradza działacz społeczny. 

Mam wrażenie, że w jakiejś mierze nawet ten program 500 + to jest pochodna naszych analiz, wystaw, zdjęć artykułów, naszego upominania się o te najbiedniejsze dzieci w Europie - dodaje Piotr Ikonowicz. 

Zobacz program "Politycy od kuchni" z Piotrem Ikonowiczem

Politycy od kuchni - Piotr Ikonowicz 2022

Piotr Ikonowicz wystartuje w wyborach parlamentarnych?

Słynny działacz społeczny i brat Magdy Gessler wyznaje, że jak pracuje przy komputerze, to czuje... prezesa PiS. - Mam wrażenie, że Jarosław Kaczyński zagląda mi przez ramię - mówi Piotr Ikonowicz Kamilowi Szewczykowi i Piotrowi Lekszyckiemu. Czy jest szansa na to, że działacz społeczny wystartuje w wyborach parlamentarnych? Okazuje się, że jest to możliwe, ale pod jednym warunkiem. - Mogę ubiegać się o mandat posła tylko wtedy, gdy będzie potężny przypływ, powstanie wielki ruch społeczny, który będzie w stanie wtargnąć do Sejmu i wszystko pozmieniać - podkreśla Ikonowicz. 

Nie interesuje mnie start po to, by się załapać. Ja i tak jestem w mediach, nie muszę być bardziej sławny. Rozwiązuję konkretne problemy, nawet jeśli nie w skali macro, to w scali micro - dodaje. 

W naszej galerii prezentujemy, w jakich warunkach mieszka Piotr Ikonowicz

Piotr Ikonowicz o PiS i o lewicy. Mocne słowa

Zapytaliśmy działacza społecznego też o to, czy mógłby wystartować w wyborach z listy PiS. Jego reakcja nie pozostawia złudzeń. - To nie jest możliwe, bo oni są przeciwko kobietom, a ja jestem za kobietami, to jest formacja mizoginów, ludzi, którzy nie lubią kobiet - ucina spekulacje Piotr Ikonowicz, który niezbyt pochlebnie wypowiada się także na temat parlamentarnej lewicy. 

Współpracą z taką lewicą, która się zamknęła szklanym sufitem klasy średniej i nawet nie próbuje odbić socjalnego elektoratu PiS,  to nie jestem zainteresowany - zaznacza jednoznacznie. 

Sonda
Co sądzisz o Piotrze Ikonowiczu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE