MAMY FOTO

Pilne zebranie kierownictwa PiS. Mieli rozmawiać o rekonstrukcji rządu

2022-09-30 15:25

W południe przy Nowogrodzkiej w centrali Prawa i Sprawiedliwości zebrało się kierownictwo partii. W spotkaniu uczestniczy Jarosław Kaczyński (73 l.), ale również Mateusz Morawiecki (54 l.) czy Ryszard Terlecki (73 l.), czyli członkowie Prezydium PiS. O czym rozmawiali najważniejsi politycy partii rządzącej? Mamy zdjęcia po spotkaniu!

Pilne spotkanie prezydium PiS przy Nowogrodzkiej. Rekonstrukcja rządu nieoficjalnym tematem?

Przy Nowogrodzkiej zebrało się ścisłe kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości. Na to ciało składają się poza prezesem partii wiceprezesi formacji, a jednym z nich jest premier Mateusz Morawiecki, sekretarz generalny PiS, Krzysztof Sobolewski (44 l.) oraz szef klubu parlamentarnego, Ryszard Terlecki. - Będziemy mówić o planach, perspektywach przezwyciężenia tych trudności, które są w tej chwili przed nami. To jest kwestia węgla, kwestia cen energii - zapowiadał jeszcze przed spotkaniem Ryszard Terlecki. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że wśród tematów poruszona miała zostać kwestia rekonstrukcji rządu, a mianowicie zmiany na stanowisku szefa KPRM. Przypomnijmy, że dymisję z tego stanowiska złożył Michał Dworczyk (47 l.). Głównymi tematami, jak zaznaczył Terlecki, miały być kwestie węgla i cen energii, które są szczególnie palące w ostatnich tygodniach. Sprawa rekonstrukcji rządu w oficjalnych przekazach jest na dalszym planie, ale sam Jarosław Kaczyński kilka dni temu pytany o nią na antenie Radia Wrocław powiedział, że on patrzy przychylnie na Mateusza Morawieckiego, ale nie jest to jedyne spojrzenie na premiera w partii.

W tej chwili nie odpowiadam na to pytanie, bo jest kwestia rozwiązania problemów z węglem, z zimą. Na pewno pan premier, z mojego punktu widzenia, bo to nie jest jedyny punkt widzenia w partii, dobrze wypełnia swoje obowiązki - mówił prezes PiS.

Rekonstrukcja rządu de facto się zaczęła. Pierwszy zmieniony zostanie Michał Dworczyk

De facto jednak rekonstrukcja rządu już się zaczęła, ponieważ KPRM opuszcza Michał Dworczyk, co oficjalnie zapowiedział w piątek. Polityk, który od grudnia 2017 roku pozostawał najbliższym współpracownikiem Mateusza Morawieckiego, nagle wylatuje z fotela. Nie zwiastuje to niczego dobrego dla premiera Morawieckiego, o którego wymianie też coraz częściej słychać.

Rząd Mateusza Morawieckiego może rozbić się o narastający problem z energetyką. Henryk Kowalczyk (66 l.), minister rolnictwa, podkreślał na antenie RMF, że to najbardziej palący problem. - Są różnice zdań dotyczące energii. Tu jest zawsze problem, bo jak jest trudny problem – to jest węgiel i ceny energii – to faktycznie pojawiają się bardzo różne pomysły - podsumował Kowalczyk.

Poniżej galeria z najnowszymi zdjęciami z Nowogrodzkiej:

Sonda
Czy Jarosław Kaczyński chce dobrze dla Polski?
Gen. Bieniek: Ukraińcy sami są chyba najmniej przestraszeni szantażem atomowym [Express Biedrzyckiej]