Paweł Kukiz

i

Autor: Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl/Wikimedia Commons Paweł Kukiz

Minister już potwierdził

Paweł Kukiz z nową posadą! Kto by się spodziewał?

2022-11-25 7:08

Paweł Kukiz, lider Kukiz’15, ma powody do radości Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński potwierdził, że polityk objął nową posadę. Chyba nikt się nie spodziewał, czym będzie się zajmował! Jak się okazuje, Paweł Kukiz jest teraz członkiem rady muzeum.

Paweł Kukiz od wtorku (22 listopada) pełni nową posadę: został członkiem Rady Muzeum przy Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu. To szczególny przybytek, który jako jedyny w Polsce zajmuje się problematyką Powstańców Śląskich statutowo, a także tradycjami piastowskimi na historycznym obszarze Ziem Śląskich. Ponadto zajmuje się zbieraniem przedmiotów związanych z miastem. Jak ustaliła Interia, teraz powstanie Muzeum Dziedzictwa i Kultury Kresów, zajmujące się kulturą Kresów Wschodnich. Decyzję o powołaniu Pawła Kukiza jako członka Rady skomentował jego dyrektor, Dariusz Byczkowski. - To Paweł Kukiz, który zresztą mieszka w powiecie brzeskim, lobbował w ministerstwie kultury za jego powstaniem. Wielokrotnie pojawiał się u nas przy okazji inicjatyw kresowych, utrzymuje stały kontakt z rodzinami z Kresów Wschodnich i działa na ich rzecz. Jeździ też na Wschód z darami – mówił w rozmowie z Interią. Podkreślił, że lider Kukiz’15 nie będzie dostawał żadnego wynagrodzenia na swojej posadzie. - Działamy dla dobra sprawy, każdy, kto chce się zaangażować, jest mile widziany. Paweł Kukiz chce. Rada ma w zasadzie symboliczny wymiar: wspomaga dyrektora, opiniuje. Trzeba też powiedzieć, że nie ma tu żadnych diet ani innych profitów finansowych – wyjaśnił dyrektor Muzeum. To na pewno spore wyróżnienie dla Pawła Kukiza!

Sonda
Czy często odwiedzasz muzea i galerie sztuki?
Politycy od Kuchni - Paweł Kukiz
Listen to "Będzie KOLEJNY SKOK INFLACJI. Takiego napięcia i niepokoju w PiS jeszcze nie było - J.M.Jackowski. SEDNO SPRAWY" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają