Paweł Kukiz

i

Autor: Andrzej Lange/Super Express Paweł Kukiz

Czy dojdzie do skutku?

Paweł Kukiz nie traktuje poważnie spotkania ze Zbigniewem Ziobrą. "Nie widzę powodu"

2022-09-26 14:58

Paweł Kukiz sceptycznie nastawiony jest do spotkania ze Zbigniewem Ziobrą, które wcześniej zostało zapowiedziane przez Sebastiana Kaletę. Dyskusja ma dotyczyć tzw. porządku prawnego instytucji "sędziego pokoju". Jest to jedną z głównych inicjatyw Kukiz'15. Czy w ogóle dojdzie to do skutku i politycy będą mieli okazję porozmawiać?

Paweł Kukiz nie bierze na poważnie spotkania ze Zbigniewem Ziobrą

Paweł Kukiz w rozmowie z "Interią" stwierdził, że zaplanowanego i zapowiedzianego przez Sebastiana Kaletę spotkania nie bierze na poważnie. 

- Wydaje mi się, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni prawdopodobnie będzie możliwość, żebyśmy zaprezentowali pełną ustawę, która łączy te dwie koncepcje - zapowiadał wiceminister sprawiedliwości.

Kukiz zaznacza z kolei, że minister sprawiedliwości ma do niego numer telefonu, przez co nic nie stoi na przeszkodzie, aby politycy się ze sobą skontaktowali. - Pan minister Ziobro ma mój numer telefonu, więc jeżeli chce się spotkać, może zadzwonić. Liczę jednak na to, że nawet bez konieczności spotkania podkomisja oceni pozytywnie instytucję sędziów pokoju. Moje oczekiwania są jasne, do tego znane szefowi resortu sprawiedliwości. Spotkań było już tak wiele, że nie widzę powodu, aby organizować kolejne. Chyba, że są okoliczności, których nie znam. W to jednak wątpię - powiedział Kukiz w rozmowie z Interią.

Wcześniej w rozmowach z mediach i Paweł Kukiz zaznaczał, że zarówno Solidarna Polska, jak i Zbigniew Ziobro od wielu lat blokowali tę ustawę. Zajęcie się nią przez Sejm bardzo ucieszyło przewodniczącego Kukiz'15. – Oni nas zwodzą, więc powiedziałem, że trzeba położyć temu kres – mówił jakiś czas temu.

Sedno Sprawy - Paweł Kukiz