Morawiecki

i

Autor: Marcin Wziontek/Super Express, archiwum prywatne Morawiecki

To musi zaboleć!

Pan Marek uczył w szkole małego Mateusza Morawieckiego. Mówi o wstydzie i porażce!

2023-03-15 9:59

Mateusz Morawiecki po emisji reportażu "Franciszkańska 3" mocno zaangażował w obronę dobrego imienia Jana Pawła II. Zdaniem szefa rządu materiał wyemitowany przez TVN24 ma wywołać w naszym kraju "wojnę cywilizacyjną". O zamieszanie wokół polskiego papieża Onet spytał nauczycieli. Jeden z nich - pan Marek Jędrychowski - w przeszłości uczył... Mateusza Morawieckiego. Teraz pedagog nie gryzie się w język.

Mateusz Morawiecki broni Jana Pawła II

Mateusz Morawiecki - podobnie jak cała ekipa związana z PiS i Zjednoczoną Prawicą - stanęli murem za Janem Pawłem II po emisji szokującego reportażu Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3". Szef rządu opublikował w mediach społecznościowych specjalny materiał wideo, na którym widzimy fragmenty nagrań z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski oraz jego homilii. Mateusz Morawiecki na filmiku wprost mówi o "wojnie cywilizacyjnej". - Mówię wojnę, a nie spór, bo słyszymy o bezwarunkowych żądaniach i groźbach. Zmiana nazw ulic, zmiana patrona szkół, pozbawianie honorowego obywatelstwa, burzenie pomników? I to kogo? Najznakomitszego z rodaków w historii Polski? Naszego brata? Naszego przewodnika? Pogromcę totalitarnego komunizmu? Świętego Jana Pawła II? Serio? - grzmiał szef rządu.

Były nauczyciel o Mateuszu Morawieckim: To jest moja porażka pedagogiczna

Aktywność Mateusza Morawieckiego w sprawie Jana Pawła II najwyraźniej nie spodobała się jego byłego nauczycielowi. Pan Marek, który obecnie uczy WOS-u, a także historii i teraźniejszości w jednym z wrocławskich liceów, w rozmowie z Onetem przyznał, że rozmawiał z uczniami o reportażu Marcina Gutowskiego "Franciszkańska 3". - Kościół w tamtych czasach był w bardzo silnej opozycji do władzy. Każda taka sprawa, która wyszłaby na jaw, byłaby paliwem dla przeciwników Kościoła. Kościół był wtedy oblężoną twierdzą. Ale ten czas minął, dlatego czas wyznać prawdę - podkreślił nauczyciel, który przy okazji uderzył w najsłynniejszego swojego ucznia, czyli Mateusza Morawieckiego. - Szczerze to nie mam już sił do tego Mateusza. To jest moja porażka pedagogiczna. Człowiek się tylko wstydzi za niego. I nie mam ochoty komentować jego kolejnych bzdur - stanowczo stwierdził Marek Jędrychowski. 

Quiz. Który prezydent to powiedział? Pierwsze pytanie to łatwizna! Poradzisz sobie z resztą?

Pytanie 1 z 12
Który prezydent to powiedział?: "Ja panu mogę nogę podać"
Morawiecki zwrócił się z apelem do Tuska! Wytknął mu błędy sprzed lat