Morawiecki, papież

i

Autor: AP, Adam Jagielak/Super Express Morawiecki, papież

Jest wideo

Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie Jana Pawła II. Mówi o cywilizacyjnej wojnie

2023-03-09 8:03

Mateusz Morawiecki stanął w obronie Jana Pawła II. Premier opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym widać fragmenty archiwalnych wypowiedzi papieża Polaka i kadry z jego pielgrzymek do ojczyzny. Morawiecki opatrzył to swoimi wypowiedziami. - Dziś wojna toczy się nie tylko za naszą wschodnią granicą. Niestety są środowiska, które próbują wywołać nie militarną, ale cywilizacyjną wojnę u nas, w Polsce - mówi na nagraniu Mateusz Morawiecki. - Janowi Pawłowi II zawdzięczamy jako naród bardzo, bardzo wiele, być może nawet wszystko - padają w filmiku przejmujące słowa z ust premiera.

Spis treści

  1. Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie reportażu "Franciszkańska 3"
  2. Mateusz Morawiecki stanął w obronie Jana Pawła II. Opublikował nagranie
  3. Morawiecki broni papieża Polaka. Mówi o wojnie cywilizacyjnej
  4. Premier apeluje o obronę Jana Pawła II. "Nasze sumienia pokryje gruba warstwa znieczulicy"

Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie reportażu "Franciszkańska 3"

W ten sposób premier Mateusz Morawiecki odniósł się do wyemitowanego w TVN24 reportażu "Franciszkańska 3" autorstwa dziennikarza Marcina Gutowskiego, który wznowił dyskusję o tym, czy Jan Paweł II wiedział o przypadkach pedofilii w Kościele. Gutowski przygotował serię dokumentów o pedofilii w Kościele, ten o Janie Pawle II jest już siódmy. Dokument wywołał ogromne kontrowersje. Emocje wokół niego są bardzo duże.

Mateusz Morawiecki stanął w obronie Jana Pawła II. Opublikował nagranie

Teraz głos zabrał premier polskiego rządu, który w wymowny sposób stanął w obronie papieża Polaka. Morawiecki opublikował w swoich mediach społecznościowych specjalny filmik, na którym widzimy fragmenty nagrań z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski oraz jego homilii, w tym tych najbardziej znanych i ważnych dla Polaków, w których padały słowa "Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi" czy tej skierowanej do młodzieży o "własnym Westerplatte".

Morawiecki broni papieża Polaka. Mówi o wojnie cywilizacyjnej

Całość premier Morawiecki opatrzył swoim komentarzem. W filmiku mówi m.in. o wojnie cywilizacyjnej, którą próbuje się w Polsce wywołać.

Mówię wojnę, a nie spór, bo słyszymy o bezwarunkowych żądaniach i groźbach. Zmiana nazw ulic, zmiana patrona szkół, pozbawianie honorowego obywatelstwa, burzenie pomników? I to kogo? Najznakomitszego z rodaków w historii Polski? Naszego brata? Naszego przewodnika? Pogromcę totalitarnego komunizmu? Świętego Jana Pawła II? Serio? - mówi premier w nagraniu.

Premier apeluje o obronę Jana Pawła II. "Nasze sumienia pokryje gruba warstwa znieczulicy"

Morawiecki podkreśla, że staje w obronie Jana Pawła II, bo jak zdecydowana większość Polaków wie, że Janowi Pawłowi II zawdzięczamy jako naród wiele. - Być może zawdzięczamy wszystko - stwierdza premier. I dodaje, że jeśli jako chrześcijanie nie staniemy w obronie pamięci naszego wielkiego rodaka, to "nasze sumienia pokryje gruba warstwa znieczulicy".

Lista zasług Jana Pawła II jest niewyczerpana i dla świata, i dla Polski. A jakie są zasługi osób go oczerniających? Dowodów na to, że Jan Paweł II podejmował walkę z niegodziwościami w Kościele jest mnóstwo, dowody na to, że czyny takie ignorował, są żadne, albo bardzo, bardzo wątpliwe. Uderza się w niego np. zeznaniami człowieka bezpieki, UB-eka. Te ataki na papieża Polaka wpisują się w szerszy kontekst cywilizacyjny. Wychodzą bowiem ze środowisk, które w miejsce tradycji, kultury i normalności, chcą zaaplikować nam rewolucję, wywracająca do góry nogami dotychczasowe życie większości społeczeństwa.

Sonda
Czy wierzysz w to, że Jan Paweł II nie wiedział o pedofilskich aferach?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany