Wybory

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Wybory

Wybory 2023

Oto plan PiS na wybory! Ważny polityk ujawnia: chcemy odzyskać Senat

2023-02-28 8:47

Wybory 2023 do Sejmu i Senatu to najważniejsze polityczne wydarzenie tego roku. Politycy już zaczynają działać i szykować się do wyborów w Polsce. - Mamy kandydatów, którzy będą chcieli powalczyć o mandaty senatorskie i odzyskać niektóre okręgi, które straciliśmy w 2019 roku, utrzymać te, które mamy w tej chwili. Chcemy odzyskać Senat - stwierdził sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, który był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia we wtorek, 28 lutego.

Wybory 2023. PiS ma plan i cel: walka o Senat

Krzysztof Sobolewski był gościem Programu Pierwszego Polskiego Radia. Tematem rozmowy były m.in. wybory 2023, czyli wybory do Sejmu i Senatu. Sobolewski był odpowiedź PiS na zaplanowane na wtorek podpisanie przez Platformę Obywatelską, Lewicę, PSL i Polskę 2050 podpisanie paktu senackiego.- Diabeł tkwi w szczegółach, a szczegółami są kandydaci. Z tego, co wiem, to nie mają być ogłoszeni w najbliższych dniach, bo tutaj decyzji nie ma i zgody nie ma w przynajmniej kilku miejscach, więc poczekajmy aż ten pakt senacki się wyklaruje - powiedział.

Jak dodał sekretarz generalny PiS: - Z naszej strony będą oczywiście kandydaci, którzy będą chcieli powalczyć o mandaty senatorskie i odzyskać niektóre okręgi, które straciliśmy w 2019 roku, utrzymać te, które mamy w tej chwili, więc to jest nasz cel na wybory najbliższe - mówił sekretarz generalny PiS Sobolewski. - Chcemy odzyskać Senat - dodał krótko.

Pakt senacki zawarty przez opozycję w poprzednich wyborach 

Pierwszy pakt senacki został zawarty przez główne ugrupowania opozycyjne - Koalicję Obywatelską, PSL i Lewicę przed wyborami parlamentarnymi w 2019 roku. Choć nie wszędzie był bezwzględnie przestrzegany (np. w Łodzi wystartował jako kandydat niezależny dawny polityk PO Krzysztof Kwiatkowski i pokonał kandydatkę Lewicy Małgorzatę Niewiadomską-Cudak, były też okręgi, gdzie rywalizowali np. kandydaci PSL i Lewicy), dzięki niemu opozycja wspólnie wygrała minimalnie wybory do Senatu, choć wybory do Sejmu wygrało Prawo i Sprawiedliwość.

SPRAWDŹ:

Sonda
Zamierzasz wziąć udział w wyborach w 2023 roku?
J. GRABIEC: PiS SFAŁSZUJE WYBORY? SĄ GOTOWI DO TAKICH DZIAŁAŃ
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany