Premier w Gdańsku. Morawiecki sprawdził węgiel

i

Autor: Marcin Gadomski

Premier o planie partii opozycyjnych

Opozycja odbije PiS głosy? Mateusz Morawiecki: "Szukają sojuszników gdzieś na obrzeżach naszego obozu"

2022-12-08 8:01

Mateusz Morawiecki kolejny raz zabrał głos w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Jeszcze w poniedziałek, 5 grudnia rzecznik rządu, Piotr Muller (33 l.) wskazywał, że nie wie, kiedy złożony zostanie przez Polskę wniosek o wypłatę pierwszej transzy środków z KPO. Tymczasem premier za przestój w sprawie pieniędzy z Brukseli oskarża opozycję.

Zdaniem szefa rządu opozycja jest głównym hamulcowym Krajowego Planu Odbudowy. W celu wstrzymywania środków dla Polski, a przypomnijmy, że to w sumie 35,4 mld euro, opozycjoniści mają sięgać po polityków "z obrzeży naszego obozu", jak powiedział Morawiecki.

- Niestety, szukają sojuszników gdzieś na obrzeżach naszego obozu. W ten sposób najbardziej zagorzali radykałowie, którzy cieszyliby się, żeby środków unijnych nie było, z jednej i drugiej strony łączą się. My idziemy drogą środka. Mnie nie interesuje jakieś tam odbijanie w lewo czy prawo. Patrzymy na drogę do przodu, walkę z kryzysem ekonomicznym - mówił Mateusz Morawiecki w trakcie wywiadu w telewizji wPolsce.pl.

Co dalej ze Zjednoczoną Prawicą? Będzie rozłam z Solidarną Polską?

Sprawa KPO była jednak tylko jednym z tematów, jakie poruszał premier. Szef rządu odniósł się także do szczególnie gorącego w ostatnim czasie zagadnienia dotyczącego pęknięć na monolicie Zjednoczonej Prawicy i doniesień o starciach z politykami Solidarnej Polski. Morawiecki uspokajał.

- Jestem przekonany, że Zjednoczona Prawica się nie rozpadnie, że nie pęknie. Rozmawialiśmy na ostatniej Radzie Ministrów. Dyskusja była szczera i bynajmniej nie burzliwa. Staram się tłumaczyć koalicjantom, że środki unijne po prostu są nam potrzebne - przekonywał premier.

Mateusz Morawiecki zadowolony z sondaży dla PiS. Takich wyników życzyłby każdemu po "siedmiu latach zadyszki"

Mateusz Morawiecki w telewizji wPolsce.pl odniósł się również do sondaży i wyników, jakie notuje w nich Zjednoczona Prawica. Szef rządu sprawiał wrażenie pewnego siebie, gdy zabierał głos w tej sprawie. Mówił o wysokich wynikach, które jego formacja notuje po "latach zadyszki". - Jeżeli dzisiaj obserwujemy jeden sondaż za drugim, który daje nam 35 proc. lub więcej, to życzyłbym każdej partii politycznej po siedmiu latach takiej "zadyszki". To jest bardzo dobry punkt startu do wejścia na kolejny szczyt, jakim jest trzecia kadencja. To jest absolutnie możliwe - podsumował szef rządu.

Poniżej galeria, w której zobaczycie choinkę z pałacu prezydenckiego

Sonda
Czy Donald Tusk wygrałby debatę z Mateuszem Morawieckim?
P. CZARNEK: TO BYŁBY SKANDAL, GDYBY PIŁKARZE DOSTALI MILIONY OD RZĄDU

Mateusz Morawiecki sam tworzy problemy, żeby je potem rozwiązywać?

Marek Sawicki nie ma wątpliwości. POSŁUCHAJ, CO POWIEDZIAŁ!

Listen to "Premier rozwiązał problem, który sam stworzył - Marek Sawicki. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany