Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

i

Autor: Tomasz Radzik Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Wiemy, jak się czuje

Okropny wypadek podczas konwencji wyborczej! Posłance pękła czaszka, teraz rozdaje ulotki

2023-09-13 11:07

Posłanka Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zaliczyła straszny wypadek podczas konwencji wyborczej w Łodzi. Polityczka spadła ze sceny i uderzyła się w głowę. Na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, a kandydatka do Sejmu trafiła do szpitala. Diagnoza mrozi krew w żyłach.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk jest „jedynką” Lewicy na liście w okręgu 26, w skład którego wchodzi między innymi Gdynia. Posłanka miała zaplanowaną intensywną kampanię wyborczą, a 9 września była obecna na konwencji wyborczej w Łodzi. Niestety, jej zakończenie okazało się fatalne. Polityczka upadła i uderzyła się głową o scenę.

- Interwencja pogotowia ratunkowego, szybkie działania i profesjonalna opieka lekarzy z SOR i oddziału neurochirurgii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi, gdzie przez kilka dni od wypadku przebywałam, sprawiły, że dziś już powoli wracam do siebie i do części aktywności. Wypadek pozostawił jednak ślad - pęknięcie podstawy czaszki, która w ciągu najbliższych tygodni będzie się zrastać – opisała na Facebooku Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

Dla wielu informacja o pęknięciu czaszki na pewno jest wstrząsająca, jednak posłanka nie zamierza całkowicie zawieszać swojej działalności, choć jej plany musiały zostać nieco zmodyfikowane.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przyznała, że w związku ze swoim stanem zdrowia jej działania mogą być nieco inne i skromniejsze niż planowane, nie będzie też często uczestniczyć w bezpośrednim kontakcie z wyborcami. Posłanka wyraziła, że liczy na zrozumienie, a także podziękowała lekarzom oraz swoim kolegom z partii.

Mimo to polityczka czuje się już lepiej, a nawet postanowiła działać. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk pojawiła się w Bytowie w województwie pomorskim, gdzie zabrała głos i rozdawała ulotki. Choć musiała uciec w cień przed palącym słońcem i wyglądała na osłabioną, doskonale dała sobie radę.

QUIZ. Czy ta wypowiedź polityka jest prawdziwa? Pytania dla śledzących "Wiadomości" i "Fakty"

Pytanie 1 z 12
Czy to prawdziwa wypowiedź Donalda Tuska: "Gdy widzę te pląsy u Rydzyka, to jestem dumny z Polski"
R. TELUS: BRUKSELA CHCE ZDESTABILIZOWAĆ SYTUACJĘ W POLSCE