Andrzej Duda

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Andrzej Duda

Najnowszy sondaż

Okropne wieści dla Andrzeja Dudy! Tego się raczej nie spodziewał

2023-06-03 18:07

Prezydent Andrzej Duda zaskoczył wiele osób swoją decyzją o podpisaniu ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich w Polsce w latach 2007-2022. Jak się okazuje, Polacy nie są zadowoleni z takiego posunięcia, o czym dobitnie świadczy najnowszy sondaż. Głowa państwa nie ma powodów do radości.

Andrzej Duda w czasie swojego wystąpienia 29 maja zaznaczył, że zdaje sobie sprawę z kontrowersji wokół ustawy, mimo wszystko zdecydował się ją podpisać, a w trybie następczym skierować ją do rozpatrzenia Trybunału konstytucyjnego. Z kolei 2 czerwca poinformował o złożeniu nowelizacji ustawy do laski marszałkowskiej. Poprawka ma wpłynąć część fragmentów budzących wątpliwości.

W najnowszym sondażu SW Research zapytano Polaków, jak oceniają decyzję prezydenta o podpisaniu ustawy. Jak się okazuje, ci nie są zadowoleni. 47,5 proc. badanych ocenia ją negatywnie, pozytywną ocenę zaś wystawiło 28,9 proc. ankietowanych. 17,7 proc. nie ma zdania na ten temat, a 5,9 proc. nie słyszało o sprawie.

Taki wynik to z pewnością okropna wiadomość dla Andrzeja Dudy, który sam jest wielkim zwolennikiem powstania komisji i uważa, że dzięki niej opinia publiczna zyska lepszy pogląd na to, co działo się w przeszłości.

Quiz. Który prezydent to powiedział? Pierwsze pytanie to łatwizna! Poradzisz sobie z resztą?

Pytanie 1 z 12
Który prezydent to powiedział?: "Ja panu mogę nogę podać"
Express Biedrzyckiej WYBORY 2023 - dr E. Pietrzyk-ZIENIEWICZ, dr M. OCZKOŚ, dr B. GRABOWSKI - Runda 3
Nasi Partnerzy polecają