Katastrofa samolotu w Rosji. Na pokładzie był Jewgienij Prigożyn

i

Autor: AA/ABACA/Abaca/East News/PAP/EPA Katastrofa samolotu w Rosji. Na pokładzie był Jewgienij Prigożyn

Nowe informacje

Odnalezione czarne skrzynki po katastrofie samolotu z Prigożynem. Co ujawnią?

2023-08-25 21:25

Czarne skrzynki z samolotu, który 23 sierpnia rozbił się w obwodzie twerskim w Rosji, zostały odnalezione, jak podała agencja AFP. Wiadomość została przekazana przez rosyjskich śledczych. Teraz mogą pomóc w ustaleniu przyczyn katastrofy.

Informacja o katastrofie samolotu, na pokładzie którego miał znajdować się szef Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn i jego prawa ręka Dmitrij Utkin, obiegła światowe media. Teraz pojawiają się kolejne wiadomości w tej sprawie.

- Ciała 10 ofiar znaleziono na miejscu katastrofy samolotu. Eksperci od genetyki molekularnej pracują nad ustaleniem ich tożsamości. Rejestratory lotu zostały przejęte przez śledczych i trwają szczegółowe oględziny miejsca – oznajmił rosyjski Komitet Śledczy w mediach społecznościowych.

Do tej pory nie wiadomo, co spowodowało wypadek. Agencja Reutera podała, że wefług Stanów Zjednoczonych samolot miał zostać zestrzelony rakietą ziemia-powietrze. W tekście zaś powołano się na dwóch amerykańskich urzędników. Rzecznik Pentagonu gen. Pat Ryder oznajmił, ze nie ma przesłanek mówiąc o zestrzeleniu samolotu tego typu pociskiem.

Jak na razie nie zidentyfikowano także ciał ofiar ze względu na ich zły stan. Pojawiły się jednak nieoficjalne pogłoski, jakoby Prigożyn miał zostać rozpoznany w kostnicy po braku jednego palca, a Utkin po tatuażach i wzroście. Na potwierdzone informacje trzeba będzie jeszcze poczekać. Nie wykluczone, że kluczową rolę w ustaleniu szczegółów odegrają czarne skrzynki.

Sonda
Co spowodowało upadek samolotu Prigożyna?
Wieczorny Express - Gen. Waldemar Skrzypczak