Jarosław Kaczyński na pikniku w Woli Rędzińskiej

i

Autor: twitter

Wybory w Polsce

Nowy sondaż pokazuje, jakie poparcie ma PiS! To już nie są żarty. Cała prawda

2023-08-24 13:37

Nowy sondaż pokazuje, jakie poparcie ma władza, a jakie opozycja. Na Zjednoczoną Prawicę, czyli koalicję pod wodzą Prawa i Sprawiedliwości, chce zagłosować 39 proc. badanych, na KO – 29 proc., na Konfederację – 13 proc., na Lewicę – 7 proc., a na Trzecia Drogę 8 proc. – wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Wybory w Polsce zbliżają się wielkimi krokami. Według nowego sondażu, gdyby wybory do parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę, to aż 39 proc. wyborców odpowiedziało, że zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę. Na Koalicję Obywatelską oddało by głos 29 proc. ankietowanych. Głos na Konfederację chce oddać 13 proc. badanych, na Lewicę – 7 proc.  głosujących. Głosowanie na Polskę 2050 deklaruje 5 proc. wyborców, wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl.

Poniżej progu wyborczego znalazłyby się: PSL, na które chce zagłosować 4 proc. ankietowanych oraz Kukiz'15 i Porozumienie, które mogą liczyć na 1 proc. głosów. W wariancie uwzględniającym Trzecią Drogę, czyli wspólny start PSL i Polski 2050, ma ona poparcie 8 proc. wyborców.

Frekwencja wyborcza. Ile osób chce pójść na wybory 15 października? Jest deklaracja wyborców

W sondażu ankietowani zostali też zapytani, czy wzięliby udział w wyborach do parlamentu, gdyby odbywały się w najbliższą niedzielę. 67 proc. badanych zadeklarowało udział w wyborach, w tym 54 proc. odpowiedziało, że zdecydowanie weźmie w nich udział, a 13 proc., że raczej tak. 26 proc. badanych odpowiedziała, że nie weźmie udziału, 13 proc. wybrało odpowiedź, że zdecydowanie nie weźmie udziału, a 13 proc., że raczej nie weźmie. 12 proc. ankietowanych odpowiedziało "trudno powiedzieć".

Badanie zrealizowano metodą CAW ( na panelu internetowym 18–21 sierpnia 2023 r., na ogólnopolskiej, reprezentatywnej pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania próbie Polaków. Wzięło w nim udział 1062 osób.

Sonda
Czy Zjednoczona Prawica wygra najbliższe wybory?
Express BIEDRZYCKIEJ - Michał KOŁODZIEJCZAK
Listen on Spreaker.