Morawiecki, Kaczyński

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Morawiecki, Kaczyński

Nowy sondaż partyjny. Takie poparcie ma naprawdę PiS. "Elektorat nie przyjmuje..."

2022-02-19 6:00

Mamy największą od wielu lat inflację, ale słupki poparcia dla Zjednoczonej Prawicy się nie zmieniają – tak wynika z sondażu wykonanego przez Instytut Pollster dla „Super Expressu”. – Elektorat PiS nie przyjmuje do wiadomości, że może coś być źle – tłumaczy ekspert.

Poparcie dla PiS bez zmian

Zjednoczona Prawica boryka się z chaosem spowodowanym Polskim Ładem, a dodatkowo wszystkich dręczy rekordowa drożyzna. W górę poszły ceny w zasadzie wszystkiego, a najbardziej żywności oraz energii elektrycznej i gazu. Rząd PiS co chwila gasi polityczne pożary, a kłopotów nie ubywa. Tymczasem poparcie dla Zjednoczonej Prawicy nie maleje: na rządzącą koalicję chce oddać głos ponad 36 proc. badanych – wynika z sondażu wykonanego przez Instytut Pollster dla „Super Expressu”. Identyczny był wynik sondażu tej samej pracowni w styczniu. Z badania wynika więc, że konkurencja polityczna nie odebrała partii rządzącej nawet jednego punktu procentowego.

Sondaż: KO z ogromnym wzrostem poparcia. Spełnia się mroczny sen PiS. Co się dzieje?!

Sondaż partyjny luty 2022

i

Autor: SE/Maciej Turowicz
gen. Mieczysław Bieniek: Polska nie powinna wysyłać żołnierzy na Ukrainę [Super Raport]

To jest najciekawsze, że PiS jest ciągle liderem. Partii Jarosława Kaczyńskiego udało się skonsolidować ok. 30 proc. wyborców, w znacznej części emerytów, którzy nie stracili na Polskim Ładzie, a nawet zyskali. To ideologiczny elektorat, który nie przyjmuje do wiadomości, że coś może być źle – komentuje politolog Antonii Dudek (56 l.).

Niedzielski nie odpuści. “Żaden problem nie zniknąłby wraz z moim odejściem”

Nie da się przewidzieć, kto wygra

Według eksperta, stały, 30-proc. elektorat PiS to problem dla opozycji. Na opozycji pierwsze skrzypce grają oczywiście PO i Polska 2050 Szymona Hołowni, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce partyjnych sondaży . – Całość obrazu pokazuje, że do końca nie będziemy wiedzieli, kto będzie rządził po wyborach. Wszystko zależy od tego, czy PiS uda się znaleźć koalicjanta i czy na opozycji powstanie kordonowa koalicja – analizuje Antoni Dudek

Sondaż wykonano w dniach 16–17 lutego na próbie 1059 dorosłych Polaków.

Sonda
Czy Zbigniew Ziobro byłby dobrym następcą Jarosława Kaczyńskiego?