Stanisław Witek

i

Autor: Shutterstock; Materiały wyborcze PIS

Bliscy polityków

Nie żyje mąż Elżbiety Witek, marszałek Sejmu poprzedniej kadencji

2024-04-14 10:06

Zmarł Stanisław Witek, mąż Elżbiety Witek, marszałek Sejmu za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości. Stanisław Witek odszedł w wieku 72 lat po długiej i ciężkiej chorobie. Stanisław Witek przez dwa lata był hospitalizowany na OIOM w Legnicy. Sprawa ta wywołała rozbieżność opinii publicznej, pociągając za sobą dyskusje i spory w tejże dość kontrowersyjnej kwestii.

Nie żyje mąż Elżbiety Witek

Informacje o śmierci męża byłej marszałek Sejmu Elżbiety Witek podał okręg legnicko-jeleniogórski PiS w mediach społecznościowych. W sobotę 13 kwietnia 2024 roku opublikowano wpis o następującej treści: "Dziś w wieku 72 lat po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Stanisław Witek, były członek Zarządu Regionu Zagłębie Miedziowe i działacz Solidarności oświatowej. Głębokie wyrazy współczucia oraz nasze kondolencje kierujemy do Elżbieta Witek - poseł na Sejm RP i całej Rodziny zmarłego".

O ciężkiej chorobie Stanisława Witka, męża marszałek Sejmu Elżbiety Witek z PiS, opinia publiczna dowiedziała się w kwietniu ubiegłego roku, kiedy to  dziennikarze Radia ZET ujawnili, że mąż ówczesnej marszałek Elżbiety Witek od ponad roku przebywał w stanie wegetatywnym na OIOM-ie w szpitalu w Legnicy. Jak przypomina serwis internetowy "Gazety Wyborczej", sprawa wyszła na jaw, gdy o sytuacji poinformowała śledczych kobieta, której matka miała czekać osiem dni na wolne łóżko na OIOM-ie, a dziewiątej doby zmarła. Złożyła doniesienie do prokuratury o możliwości przekroczenia uprawnień i wykorzystania zależności służbowej i osobowej przez szpital w Legnicy.

Rozmowa prof. Dudka z prof. Flisem o wyborach samorządowych | Dudek o Polityce

QUIZ o Mateuszu Morawieckim. Co wiesz o byłym premierze?

Pytanie 1 z 13
Kim z wykształcenia jest Mateusz Morawiecki?
Listen on Spreaker.