Nie żyje Joanna Jureczko-Wilk

i

Autor: @joanna.jureczkowilk / Facebook Nie żyje Joanna Jureczko-Wilk

"Swoje krzyże niosła przez życie z uśmiechem"

Nie żyje dziennikarka Joanna Jureczko-Wilk. 20 lat temu straciła męża w wypadku

2023-02-21 9:33

W wieku 54 lat zmarła Joanna Jureczko-Wilk, dziennikarka „Gościa Niedzielnego”, która zmagała się z ciężką chorobą. - Swoje krzyże niosła przez życie z uśmiechem. Była w tym radość z tego, że nie trudzi się nadaremno. Joanna pokornie przyjmowała coraz to nowe cierpienie. Odeszła po cichu - tak jak żyła: nie chcąc nikomu robić kłopotu - napisał Tomasz Gołąb, jej redakcyjny kolega.

 Joanna Jureczko-Wilk przegrała z chorobą, którą raz udało jej się pokonać. - I wydawało się, że da także tym razem, gdy choroba, którą już raz pokonała, na początku pandemii znowu zaatakowała. Badania, diagnozy, leczenie… Była dzielna - napisał Tomasz Gołąb, szef warszawskiej redakcji „Gościa Niedzielnego”.

Dziennikarka pracowała niemal do samego końca. Na 10 dni przed śmiercią nie miała już jednak sił na pisanie. - Ten krzyż, który niosła był coraz cięższy. Dziesięć dni temu zapowiedziała, że już do „Gościa” nie wróci. Wiedziała. Im mniej miała sił fizycznych, tym bardziej widziałem w Joannie mocarza ducha. Tę, którą wzmacniała modlitwa i przykład ukochanych świętych - dodał Gołąb.

Z redakcją „Gościa Niedzielnego” Joanna Jureczko-Wilk była związana przez ponad 20 lat. Zajmowała się sprawami społecznym, gospodarką i wiarą. Pisała felietony i była redaktor prowadzącą. Prywatnie była wdową i matką dwójki dzieci, Hanny i Krzysztofa.

 - Dobry człowiek. Rzetelny dziennikarz. Świetna Mama Hani i Krzysia. Cudowna chrzestna mojej Klary. Waleczna w chorobie, głęboko wierząca. Krucha i twarda. Tak wiele Ci, Asiu, zawdzięczam - napisała na Twitterze Agata Puścikowska. 20 lat temu straciła męża, który zginął w wypadku.

To oni pierwsi docierają do ofiar drastycznych wypadków.

Co szokuje ich najbardziej? POSŁUCHAJ!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany