Najnowszy sondaż partyjny. Jarosław Kaczyński może zacierać ręce. Co dalej z Platformą?

2019-12-26 16:49
Lenie już panoszą się w Sejmie
Autor: PAWEŁ DĄBROWSKI/SUPER EXPRESS Lenie już panoszą się w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość nie oddaje żółtej koszulki lidera. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się dziś na ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby ponad 43 proc. wyborców. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”. Partia rządząca zostawia swoich politycznych konkurentów daleko w tyle!

Najnowszy sondaż partyjny jasno pokazuje, że scena polityczna w Polsce jest zabetonowana. Liderem pozostaje PiS, plasująca się na drugim miejscu Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska z Nowoczesną i Zielonymi) może liczyć na 25,51 proc. poparcia. To o dwa punkty procentowe mniej niż w październikowych wyborach parlamentarnych.

Zyskuje za to Lewica (SLD, Razem, Wiosna), na którą chciałoby teraz zagłosować 14,39 proc. badanych – to o 2 punkty procentowe więcej niż w ostatnich wyborach.

wybory sondaż
Autor: infografika SE

Poza podium, choć z wynikiem gwarantującym wejście do Sejmu, znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe - 8,10 proc. poparcia i Konfederacja – 8,03 proc. poparcia. Ugrupowanie z ramienia którego do Sejmu weszli m. in. Janusz Korwin-Mikke czy Krzysztof Bosak od czasu ostatnich wyborów parlamentarnych poprawiło swój wynik o niemal 1,5 punktu procentowego.

Express Biedrzyckiej - Arlukowicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE