Donald Tusk pokazał, co jego żona Małgorzata wyniosła do piwnicy

i

Autor: Marcin Gadomski / Super Express Donald Tusk pokazał, co jego żona Małgorzata wyniosła do piwnicy

Wybory 2023

Najnowszy sondaż nie pozostawia złudzeń, co do wyniku KO! Oto jak wygląda poparcie dla środowiska Donalda Tuska

2023-08-28 10:01

Najnowszy sondaż partyjny nie pozostawia złudzeń, co do wyniku Koalicji Obywatelskiej! Wiadomo, ile osób chciałoby zagłosować na środowisko Donalda Tuska. Szef PO ma powody do zadowolenia, bo z nowego sondażu przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” przez IBRiS wynika, że KO uzyskało wzrost poparcia. Jakie są konkrety? Poznajcie szczegóły.

Wybory parlamentarne w Polsce odbędą się 15 października 2023 roku. Partie kompletują listy wyborcze i  przedstawiają swoich kandydatów. Partyjni liderzy nie zatrzymują się i jeżdżą po Polsce na spotkania z wyborcami przedstawiają im swoje plany i pomysły. W związku z tym, że wybory do Sejmu i Senatu coraz bliżej, coraz częściej pojawiają się sondaże partyjne. Jak zagłosowaliby Polacy, gdyby wybory odbył się w najbliższą niedzielę? Sierpniowy sondaż poparcia dla partii politycznych, przeprowadzony na zlecenie „Rzeczpospolitej” przez IBRiS, nie przynosi wielkich zmian - informuje w poniedziałek "Rzeczpospolita". PiS notuje identyczne wskazania jak przed miesiącem, nieznacznie zyskuje KO. Jak radzą sobie pozostałe ugrupowania? Oto konkretne wyniki najnowszego sondażu. - Na politycznej mapie poparcia zmiany nie są wielkie. PiS notuje identyczne wskazania jak przed miesiącem – 33,4 proc. Nieznacznie zyskuje KO – 1 pkt proc., do 27,2 proc., Konfederacja traci z 12,7 na 12,4 proc., Lewica traci 1,4 pkt, do 9,3 proc., a Trzecia Droga spada o 0,8 pkt proc. (do 10 proc.)" - czytamy w poniedziałkowej "Rzeczpospolitej".

Jak podkreślono wzrasta za to odsetek niezdecydowanych, na kogo oddać głos – z 4,2 proc do 7,7. Zdaniem Marcina Dumy, szefa IBRiS, to wciąż efekt wakacji, największych zmian można spodziewać się dwa–trzy tygodnie przed wyborami. W sondażu zapytano Polaków, czy gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wzięliby w nich udział. 29,9 proc. odpowiedziało, że zdecydowanie tak, 21,1 proc. - raczej tak, 24,7 proc. - raczej nie, 22,5 proc. - zdecydowanie nie, a 1,8 proc. odpowiedziało, że nie wie.

Sondaż IBRiS przeprowadzono metodą CATI w dniach 25-26 sierpnia br. na grupie 1100 respondentów.

SPRAWDŹ: Najnowszy sondaż. Taki wynik naprawdę uzyskałby PiS, gdyby wybory odbył się już jutro. Wiadomo, ile mandatów by otrzymało. Czarno na białym

Sonda
Którego polityka wolisz słuchać w czasie publicznych wystąpień: Kaczyńskiego czy Tuska?
Tusk ostro do Kaczyńskiego. "Gdzie uciekasz chłopie?"
Listen on Spreaker.