Prezydent Andrzej Duda

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express, Shutterstock Prezydent Andrzej Duda

Najnowszy sondaż: Duda ma „tylko” 40 proc. Kto w drugiej turze? Wybory prezydenckie 2020

2020-05-04 15:58

Nowy sondaż prezydencki. Czyżby właśnie wyłaniał się czarny koń wyścigu do Pałacu Prezydenckiego? W najnowszym sondażu przeprowadzonym na zlecenie „Super Expressu” Szymon Hołownia (44 l.) notuje świetny wynik i wyrasta na głównego przeciwnika prezydenta Andrzeja Dudy (48 l.)! Wybory prezydenckie 2020

Najnowszy sondaż prezydencki jasno pokazuje, że finisz kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni bez przesady można nazwać zabójczym. Bezpartyjny kandydat, któremu nie dawano większych szans, zostawił w tyle reprezentantów dużych partii i dostałby się do drugiej tury wyborów.

Sondaż. Na kogo byś zagłosował, gdyby zakończyła się epidemia?

i

Autor: SE

Gdyby sytuacja wróciła do normy i wybory prezydenckie odbyłyby się w najbliższą niedzielę, zwycięzcą pierwszej tury byłby Andrzej Duda. Wskazało na niego nieco ponad 40 proc. badanych. Dużym zaskoczeniem jest za to pozycja numer dwa. Tam, z wynikiem ponad 20 proc. niespodziewanie znalazł się Szymon Hołownia. Ta dwójka zmierzyłaby się zatem w prezydenckiej dogrywce.

ZOBACZ: Zawrzało w Platformie. Sikorski w EUFORII. Wiadomo, co z Tuskiem. Reszta się wkurzy

– Szymon Hołownia maksymalnie wykorzystuje do kampanii media społecznościowe, na przykład Facebooka – mówi prof. Ewa Marciniak, politolog z UW. Dodaje, że wynik Hołowni to również efekt jego bezpartyjności i oczekiwań Polaków, którzy w prezydencie woleliby widzieć arbitra politycznych sporów.

– Hołownia dobrze rozpoznał wyborców 30- i 40-letnich, czyli mityczny trzon liberalnego elektoratu. Od początku jego kampania była obliczona na tę grupę – ludzi dobrze wykształconych, zamożnych mieszkańców dużych miast – zauważa politolog Rafał Chwedoruk (51 l.). Podkreśla, że aktywność Hołowni m.in. na Facebooku trafia w gusta właśniej takiej grupy.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 30 kwietnia – 4 maja 2020 r. na próbie 1109 dorosłych Polaków.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Express Biedrzyckiej - Gość: Krzysztof Bosak

Moda męska w cenach niższych do nawet 80%, gdy korzystasz z okazji ze strony Zalando Lounge kod rabatowy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE