Putin siedzi w bunkrze na specjalnej poduszce i robi pod siebie. Tak broni się przed grypą?

i

Autor: Shutterstock Putin siedzi w bunkrze na specjalnej poduszce i "robi pod siebie". Tak broni się przed grypą?

Możliwy scenariusz

Najgorszy koszmar Putina się spełni?! "Rosja ma się na co rozpaść"

2023-02-01 8:46

Władimir Putin już niemal rok prowadzi bestialską wojnę na Ukrainie. Sprawy jednak nie idą po jego myśli. Rosyjski dyktator nie przypuszczał, że ukraińska armia wspierana przez niemal cały świat tak dzielnie będzie walczyć z najeźdźcą. Europoseł PiS Kosma Złotowski uważa, że dla Polski byłoby dobrze, gdyby Rosja się rozpadła. Jego zdaniem państwo Władimira Putina "ma się na co rozpaść". Dla rosyjskiego prezydenta byłoby to spełnienie najgorszego koszmaru.

Rosja Władimira Putina jak Jugosławia? Ciekawa koncepcja europosła PiS

Kosma Złotowski w rozmowie z PAP zwrócił uwagę na liczne w Rosji mniejszości narodowe. - Wojna już trwa. W oczach agresora jest to wojna domowa. Początek już jest. Co będzie dalej, zależy od tego, w jaki sposób zareagują bardzo liczne mniejszości narodowe i regionalne Federacji Rosyjskiej. To są nieraz ludzie, którzy choć nie mówią w językach swoich przodków, mają świadomość istnienia jakiegoś własnego kraju - wskazał europoseł PiS. Jego zdaniem nawet jeśli Rosja Władimira Putina zostanie pokonana, to "imperializm rosyjski na pewno się odrodzi". - Rosja ma mentalność imperialną właśnie dlatego, że zarządza tymi wszystkimi krainami, które sobie podporządkowała. Tragiczne w tym jest to, że zniewolone narody są zaangażowane w utrzymywanie i budowanie siły Rosji. Być może skusi je jednak przykład Jugosławii, która rozpadła się na wiele krajów demokratycznych o gospodarce rynkowej, które sobie wszystkie dobrze radzą i współpracują ze sobą - analizował Kosma Złotowski.

Kosma Złotowski: Rosja ma się na co rozpaść

Europoseł PiS uważa, że dla Polski rozpad Rosji byłby korzystnym zjawiskiem. - Rosja ma się na co rozpaść i z naszego punktu widzenia byłoby dobrze, gdyby tak się stało - podkreślił. Czy rzeczywiście możliwe jest to, że państwo Władimira Putina się rozleci na kawałki? Kosma Złotowski jest ostrożny w swoich opiniach. - Nie jestem jasnowidzem i nie powiem, czy Rosja na pewno się rozpadnie - zaznaczył. Przypomnijmy, że wojna na Ukrainie trwa od 24 lutego 2022 roku. 

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Express Biedrzyckiej - gen. Tomasz DREWNIAK

Dlaczego Putin tak łatwo manipuluje umysłami Rosjan?

Posłuchaj rozmowy o "sowieckich demonach", które pomogły mu rozpętać wojnę!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany