Lech Wałęsa

i

Autor: Marcin Gadomski Lech Wałęsa

O co chodzi?

Nagły apel Lecha Wałęsy! Zwrócił się do wszystkich Polaków

2023-07-25 12:03

Były prezydent Lech Wałęsa jest wyjątkowo aktywny w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco relacjonuje swoje podróże po Polsce, ale też odnosi się do wydarzeń politycznych. Teraz postanowił zaapelować do wszystkich, a przy tym ich ostrzec. O co chodzi?

Lech Wałęsa najwyraźniej zrobił sobie przerwę w relaksie w Pałacu Brzeźno, gdzie zażywał kąpieli w piwie czy winie oraz grał w golfa. Nie zabrakło także okazji do zrobienia sobie zdjęć z jego sympatykami czy podziwiania malowniczych krajobrazów. Polski noblista cały pobyt w luksusowym ośrodku relacjonuje na Facebooku. Teraz jednak postanowił zaapelować do Polaków. Lech Wałęsa postanowił zabrać głos w sprawie jesiennych wyborów parlamentarnych.

- Apeluję !  Odzyskaliśmy wolną Polskę, bo w Solidarności skupiliśmy się wokół Lecha Wałęsy. Dzisiaj, aby zwyciężyć  PIS, należy skupić się wokół Donalda Tuska! Apeluję i ostrzegam, przegrana będzie obciążać wszystkich, którzy wyłamią się z tego zjednoczenia – napisał.

W komentarzach pod postem zaś zgotowała się pełna emocji dyskusja między zwolennikami opozycji, a przeciwnikami lidera PO.

Warto przypomnieć, że były prezydent był obecny na wielkim marszu opozycji 4 czerwca, gdzie nie tylko szedł w pierwszym rzędzie, ale też przemawiał do zebranych. Zapewne można się go spodziewać także na Marszu Miliona Serc, który Donald Tusk planuje zorganizować 1 października.

Quiz. Który prezydent to powiedział? Pierwsze pytanie to łatwizna! Poradzisz sobie z resztą?

Pytanie 1 z 12
Który prezydent to powiedział?: "Ja panu mogę nogę podać"
Express Biedrzyckiej - Bogusław GRABOWSKI, Ewa PIETRZYK-ZIENIEWICZ, Mirosław OCZKOŚ RUNDA 1