Arkadiusz Mularczyk

i

Autor: Marek Zieliński/Super Express Arkadiusz Mularczyk

Wiceszef MSZ nie ma wątpliwości

Mularczyk: Bruksela nie zainteresowałaby się komisją ds. badania wpływów rosyjskich, gdyby nie działania polskiej opozycji

2023-06-09 7:27

Wiceminister spraw zagranicznych, Arkadiusz Mularczyk, komentuje sytuację zainteresowania się przez Komisję Europejską kwestią powstawania w Polsce komisji badającej rosyjskie wpływy: - Opozycja chce zablokować prace komisji ds. badania wpływów rosyjskich i stąd uruchomienie Komisji Europejskiej. Bruksela nie zainteresowałaby się tą sprawą, gdyby nie działania polskiej opozycji - przekonuje wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk w rozmowie opublikowanej w piątek w "Naszym Dzienniku".

Szykuje się kolejny spór Polski z Brukselą? Wiceszef MSZ ocenia

W rozmowie z wiceministrem spraw zagranicznych Arkadiuszem Mularczykiem "Nasz Dziennik" zadał pytanie, czy szykuje się kolejny spór z Brukselą w związku z tym, że kolegium komisarzy Unii Europejskiej wszczęło postępowanie o naruszenie przez Polskę unijnego prawa. Chodzi o ustawę powołującą komisję ds. badania wpływów rosyjskich. - Wszystko na to wskazuje - odparł Arkadiusz Mularczyk. Jak dodał: - Nasza opozycja jest wyjątkowo zaniepokojona tym, że wpływy Rosjan w naszym kraju będą wnikliwie badane. To wszystko, co miało zostać ukryte, nagle stanie się jasne - mówił.

Zdaniem Mularczyka: - Komisja daje szansę na to, że dowiemy się, jak daleko sięgały macki Rosjan, z kim utrzymywali kontakty, na podejmowanie jakich decyzji mieli wpływ. Nie mamy nic do ukrycia. Uważamy, że wszystko powinno stać się jasne. Oni chcą zablokować prace tej komisji. I stąd uruchomienie Komisji Europejskiej - powiedział wiceszef MSZ. - Śmiem twierdzić, że Bruksela nie zainteresowałaby się tą sprawą, gdyby nie działania polskiej opozycji. To ich jedyna strategia na prowadzenie działalności politycznej - ocenił Arkadiusz Mularczyk.

Wieczorny Express - Krzysztof Bosak
Sonda
Czy komisja weryfikacyjna ws. powiązań z Rosją powinna zbadać:
Nasi Partnerzy polecają