Morawiecki w Czeladzi

i

Autor: Kancelaria Premiera / Facebook

Zamieszanie z Patriotami

Morawiecki: Rozważymy przyjęcie zestawów Patriot, jeśli Niemcy nie przekażą ich Ukrainie

2022-11-28 20:11

Szef rządu podczas poniedziałkowej konferencji w Czeladzi w województwie śląskim pytany był o to, czy – jeśli Niemcy nie przekażą zestawów Patriot Ukrainie – przyjmie je Polska. – Tak, rozważymy taki wariant oczywiście, ale zwracamy uwagę na to, że przecież nikt nie chce pozyskiwać sprzętu po to, by on stał – powiedział premier.

Morawiecki- przyjmiemy Patrioty od Niemiec

Szef rządu podczas poniedziałkowej konferencji w Czeladzi (woj. śląskie) pytany był m.in., czy - jeśli Niemcy nie przekażą zestawów Patriot Ukrainie - Polska je wtedy przyjmie. - "Tak, rozważymy taki wariant oczywiście, ale zwracamy uwagę na to, że przecież nikt nie chce pozyskiwać sprzętu po to, by on stał" - odpowiedział Morawiecki. Jak zaznaczył, że na Ukrainie, także w zachodniej części tego kraju, giną ludzie; wskazywał, że bomby niemal codziennie spadają m.in. na Lwów, Łuck czy Iwano-Frankiwsk (d. Stanisławów). "Jak byłem na Ukrainie, spodziewają się kolejnego ataku na początku tego tygodnia" - dodał Morawiecki. - "W związku z tym, niech ta broń, która jest przysyłana, służy jak najlepiej obronie ukraińskiego nieba. W ten sposób będzie też służyła obronie polskiego nieba" - powiedział premier.

Morawiecki dodał, że "ten bardzo nieszczęśliwy wypadek, to nieszczęśliwe zdarzenie, która miało miejsce kilka tygodni temu w Przewodowie, zdarzyło się dlatego, że ukraińska obrona powietrzna najprawdopodobniej, to w ten sposób się przecież stało, kierowała swoją obronę w kierunku rakiet rosyjskich, które spadały na ukraińskie miasta". "Więc tam ta broń najlepiej będzie służyła" – zaznaczył .Premier wyraził w poniedziałek nadzieję, że "uda się w taki sposób zorganizować cały proces, by rzeczywiście zachodnia część Ukrainy przynajmniej miała tę obronę poprzez nowoczesne systemy obrony przeciwrakietowej, przeciwlotniczej".

Sonda
Czy masz już dość rządu Mateusza Morawieckiego?
Adam Kobieracki o Patriotach dla Ukrainy: "Nie da się tego zrobić, bo to stawia sojusz w sytuacji de facto wojny z Rosją" [Express Biedrzyckiej]

Dlaczego niemieckie rakiety NIE MOGĄ trafić do Ukrainy?

Posłuchaj rozmowy z ekspertem!

Listen to "Patrioty dla Ukrainy? To stawia sojusz w sytuacji de facto WOJNY z Rosją - Adam Kobieracki. EXPRESS BIEDRZYCKIEJ" on Spreaker.